ورود گروهی از نیروهای آمریکایی به یمن

ورود سربازان آمریکایی به یمن به غارت منابع کشور ادامه می دهد.

پایگاه خبری «وکاله الصحافه العلینیه» به نقل از منابع خود گزارش داد که دو روز پیش گروه دیگری از نظامیان آمریکایی وارد فرودگاه «الغیظه» در استان المهره واقع در شرق یمن شدند.

به گفته این منابع، این فرودگاه یک پایگاه نظامی است که نیروهای انگلیسی و صهیونیستی در سال 2017 آن را به صورت غیرقانونی ساخته اند.

به گفته این منابع، چند ساعت پس از ورود نیروهای آمریکایی، کابلهای اینترنت آنها در منطقه “سیهوت” قطع شده اند. چون آمریکایی ها دستگاه های جاسوسی را در آن منطقه نصب کردند و اینترنت را قطع کردند.

در همین رابطه «عبدالعزیز بن حبتور» نخست وزیر دولت نجات ملی یمن چندی پیش گفت که سفر سفیر آمریکا به استان های المهره و حضرموت در چارچوب واشنگتن است. تلاش برای تسلط بر چاه های نفت و بنادر یمن.

    ورود گروهی از نیروهای آمریکایی به یمن

بن حبتور در دیدار با فرمانداران حضرموت و المهره اظهار داشت که باید با توطئه های «اشغالگران» در استان ها و مناطق اشغالی برخورد شود.

وی در ادامه از مقاومت مردم این دو استان و مقابله با «اشغال‌گر سعودی» و پروژه‌های وی در راستای نقض حاکمیت یمن قدردانی کرد و سفر سفیر آمریکا به المهره و حضرموت را مسلط دانست. چاه ها و بنادر نفت در نوار جنوبی یمن و بخشی از آن از ساحل غربی است.

بن حبتور گفت: این اقدام نشان دهنده موضع مستقیم آمریکا در پشت تجاوز به عنوان بخشی از پروژه تسلط بر ثروت یمن و استفاده از موقعیت ژئوپلیتیکی برای تامین منافع واشنگتن است.

  هواشناسی ایران امروز 4 آبان 1400

اخیراً یک سایت یمنی از سفر سفیر آمریکا به یمن در حضرموت و ارائه پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی فرودگاه الریان مشرف به دریای مکران خبر داده است.

دیدگاهتان را بنویسید