ورود کشتی حامل بالگرد به نام شهید حاج قاسم سلیمانی به ناوگان سپاه

دریاسالار رقص وی ظهر امروز در همایش روز جهانی دریانوردی با اشاره به توقیف دو نفتکش یونانی در آب های خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه گفت: قبل از اینکه یونانی ها نفتکش ما را به سواحل این کشور ببرند و نفت آن را تخلیه کنند و دادگاه حکم کند. مصادره او

وی به حمایت اشاره کرد رهبر معظم انقلاب وی در خصوص توقیف نفتکش آنها در آبهای خلیج فارس افزود: در یک زمان و یک زمان اما در دو منطقه جغرافیایی مختلف در شرایط نامساعد جوی با سرعت باد 27 گره دریایی که بالگرد نمی تواند سوار شود. ما این دو نفتکش را که یکی در هرمزگان و دیگری در استان بوشهر بود، گرفتیم.

رقص

فرمانده سپاه ایران را کشوری محصور در خشکی در شمال و جنوب آن عنوان کرد و افزود: جزایر راهبردی در خلیج فارس داریم که به عنوان یک ناو هواپیمابر غرق نشدنی هستند.

وی با اشاره به دریافت 4000 پیام مردمی پس از تصرف کشتی یونانی آستینا گفت: علاوه بر حمایت مردم، عامل دیگر اقتدار ما نیروی دریایی قدرتمند ما است که در مقابل دشمن قرار گرفته است.

دریادار تنگسیری یکی دیگر از عوامل اقتدار ناوگان سپاه را دانش بنیان اقتصاد دریایی دانست و گفت: شناورهای تندرو امروز سپاه در داخل ساخته می شوند. ما همچنین دو نفتکش تولید داخل را به ونزوئلا تحویل دادیم.

وی تامین امنیت تنگه هرمز را بر عهده سپاه پاسداران دانست و گفت: خارجی ها در خلیج فارس فرامنطقه ای هستند اما حضور آنها کم است زیرا ریشه در منطقه ندارند.

  تلاش امدادگران در امامزاده داوود

فرمانده ناوگان سپاه تاکید کرد: دیگر روزگاری که یک ناو هواپیمابر یا ناوشکن خارجی وارد منطقه می شود و بوق می زند و همه کشتی ها هشدار می دهند گذشته است.

وی در خصوص تولید داخلی این کشتی گفت: به زودی کشتی شهید حاج قاسم سلیمانی که حامل بالگرد است به ناوگان سپاه اضافه می شود. ما همه قایق های موشکی پرسرعت را با سرعت 70 تا 90 گره دریایی می سازیم.

دریادار تنگسیری گفت: اخیرا شناورهای حامل 250 کیلوگرم مواد مخدر و یک محموله 2 تنی مواد مخدر را در خلیج فارس توقیف کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید