واکنش کارگردان «قاعده بازی» به حواشی «عنکبوت مقدس»

احمدرضا معتمدی، دانشیار و کارگردان باسابقه سینمای ایران که فیلم هایی چون «دیوانه پریدن از قفس»، «آلزایمر»، «قاعده بازی» و «سوء تفاهم» را در کارنامه خود دارد، در واکنش به انتشار حاشیه ها عنکبوت مقدس “چه زمانی جشنواره فیلم وی با انعکاس رویکرد تخیلی فیلم به ساحت مقدس حضرت رضا (ع) در کشور، متن کوتاهی را منتشر کرد.

در متن کوتاه آمده است: «از آنجایی که هنوز فیلم «عنکبوت مقدس» را ندیده‌ام، البته نمی‌توانم نظر خاصی در مورد این فیلم بدهم، اما توصیه کلی به همه هنرمندان دارم که خود من بیش از همه به این یادآوری نیاز دارم. . به گفته مارتین هایدگر، شاید بزرگترین فیلسوف مدرن، هنر واقعی باز کردن سوراخی در کوره مسیر انسان به سوی نور است، نه بستن دوره های موجود.

حرم اولیای الهی در زمین، دریچه های باز رحمت الهی به سوی نور و حقیقت هستند، آنها زمین بهشتی و گوشه ای از بهشت ​​هستند. ساخته ی هیچ هنرمند اصیلی، حتی ایرانی، گرد و غبار بر آسمان و فروریختن پنجره ی بهشت ​​است.

کارگردان از

همه ما در برهه ای از زندگی مان به آغوشی برای سرپناه و آغوشی برای آرامش نیاز داریم. مرد ایده آل صاف و آزاد است و دستان او پناهگاه ماست. به قول حافظ «جدا از جایگاه امن و مطمئن، جمله کار دنیا هیچ است».

این قطعا یک اشتباه است و ما باید با احترام چشمان خود را روی آن ببندیم، نه اینکه آن را پخش کنیم و فرزندانمان را به سرزمین خود بخوانیم.»

  چرا کسی نمی تواند رمان های ویرجینیا وولف را نقد کند؟

دیدگاهتان را بنویسید