واکنش ها به ماجرای دانیال شهبهش در مسابقات جهانی بوکس

فرادید| دانیال شهبخش بوکسور وزن زیر 60 کیلوگرم ایران با غلبه بر حریفان خود به مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی بوکس راه یافت و رویدادی تاریخی در ورزش بوکس به ثبت رساند.

البته شهبهش به دلیل مصدومیت به مسابقه ادامه نداد و از کسب مدال برنز خوشحال شد.

به گزارش فرادید؛ بوکس ایران که تاکنون در مسابقات جهانی مدالی نگرفته، حالا با مدال برنز جادوی خود را شکسته است. وی در این رقابت ها ابتدا موسی چم از گامبیا، سانچز از مکزیک را در دور دوم، موناربک سیتبک از قرقیزستان را در دور سوم و ادگاراس اسکوردلیس از لیتوانی را در مرحله یک چهارم نهایی شکست داد.

وی امروز برای رسیدن به فینال رقابت های جهانی صربستان باید به مصاف عبدالمالک هالوکوف بوکسور 21 ساله ازبکستانی می رفت که مصدومیت او را به رویارویی با دارنده مدال طلای بازی های المپیک جوانان باز نکرد.

بر اساس اعلام فدراسیون بوکس، دانیال شهباش در دور سوم دیدار مقابل بوکسور لیتوانیایی از ناحیه ابرو و چشم آسیب دید و کوچکترین برخوردی ممکن بود باعث آسیب جدی به چشمان وی شود.

البته با وجود استعفای شهبهش، مدال برنز او ثبت شد. کافی است نام او برای همیشه در تاریخ بوکس بماند.

ایران با 10 بوکسور در صربستان رقابت می کند اما تنها شهباش به جمع چهار نفر نهایی راه پیدا می کند.

واکنش ها به ماجرای دانیال شهبهش در مسابقات جهانی بوکس
واکنش ها به تاریخچه بوکس دانیال شهبهش

دانیال شهبخش مدال برنز مسابقات جهانی بوکس را به دست آورده و مورد تمجید و تحسین ورزشکاران و کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است. آنان با قدردانی از شاه بهش، این مدال را حاصل تلاش و سختی های او می دانند.

  سیستم بودجه ای کشور ، سیستم اداری و مالیاتی نیاز به اصلاح و دگرگونی دارد

فعالان ورزشی و رسانه ای همچنین می گویند تیم ملی بوکس ایران توانسته یک دوره 80 ساله عدم کسب مدال در مسابقات جهانی 2021 صربستان را با برنز شهباش به پایان برساند.

البته رسانه های ورزشی پس از تاریخ سازی، دانیال شهبهش را بوکسور جاویدان ایران نامیدند.

حسین نرودی سرمربی سابق تیم ملی بوکس ایران درباره موفقیت های دانیال شهبخش گفت: در تاریخ رقابت های جهانی و دهه 80 که بوکس در آن فعالیت می کرد هرگز نتوانستیم به این موفقیت بزرگ دست پیدا کنیم. ایران.” فکر می کنم این بازیکن (دانیل شهبخش) کار بزرگی انجام داد و باید به او و فدراسیون تبریک گفت.

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی با اشاره به شرایط سخت زندگی دانیال شهباش در سیستان و بلوچستان گفتند که دانیال شهبه محرومیت ها و کمبودها را به موفقیت و قهرمانی تبدیل کرده است.

واکنش ها به ماجرای دانیال شهبخش در مسابقات جهانی بوکس

دانیال شهباش; از لباس پوشیدن در زاهدان تا تاریخ سازی در بلگراد!

بوکسور 21 ساله سیستان و بلوچستانی حدود 8 سال پیش وارد بوکس شد. او که در آن زمان شاگرد یک کارگاه مکانیکی بود و هفته ای 5000 تن برای کار در این مغازه مبل سازی خودرو دریافت می کرد، ورزش بوکس را جدی گرفت.

البته مربیان بوکس او می گویند که ابتدا دانیال می خواست در رشته ژیمناستیک فعالیت کند اما در استعدادیابی رایگان که توسط مربی او محمود نهتانی برگزار شد، برای ورود به رشته بوکس انتخاب شد.

محمد نهطانی گفت: روزی که به دنبال استعدادیابی بودیم، به غیر از دانیال، ارسلان و مهرداد عبدالهی، عرفان جمالزهی، محمد جاسم و بچه های دیگر هم انتخاب شدند، اما به جز دو سه نفر، همه باید بروند. بوکس: «در میان آنها دنیل بود که پشتکار و استعداد بیشتری داشت

  مجموعه ای طولانی از فیلم های عروس آتش در مورد قتل های ناموسی

او از استقامت دانیال شهباش تمجید کرد و گفت دانیال هر جا که رفت با تمام توان بازگشته است. او در کودکی باید با قهرمان سابق کشور در ارومیه مسابقه می داد. من فکر نمی کردم او برنده شود، اما او دو بار پیروز شد.

به گفته مربی دانیال، او برای رسیدن به این مقام چندین بار مسابقه داده است. او در جام جهانی قبلی روسیه باید می رفت اما چون مدارک سربازی خود را آماده نکرده بود با اتوبوس از گیت فرودگاه امام خمینی (ره) بازگردانده شد.

دیدگاهتان را بنویسید