واکنش نکونام به سوال مهم تیم ملی

جواد نکونام در حاشیه پنجمین روز اردوی تیم فوتبال فولاد در ترکیه مقابل دوربین رسمی رسانه های باشگاه قرار گرفت و با ابراز رضایت از اردوی ترکیه به تشریح شرایط تیمش پرداخت.

سرمربی فولاد در این گفتگو درباره وضعیت پاتوسی و کولیبالی نیز توضیح داد و همچنین درباره دلیل رد پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی صحبت کرد.

* شرایط خوبی برای تیم داریم

شرایط خوبه اردوی خوبی در تهران داشتیم و دومین اردوی خود را در ترکیه برگزار کردیم. فکر می کنم شرایط تیم ما خوب است و از همان اردوی اول موفق شدیم یک بازی دوستانه انجام دهیم. بیایید در این اردو یک بازی دوستانه خیلی خوب با یک تیم خوب داشته باشیم. تیم ام صلال شرایط خوبی داشت. یک بازی دیگر با الشحانیه داریم و اردوی ترکیه تمام می شود و به ایران برمی گردیم و سومین اردو را برگزار می کنیم و سپس وارد مسابقات می شویم.

* بعد از دو سال و با توجه به نیازمان بازیکن گرفتیم

خریدهای ما بر اساس نیازمان بود و متاسفانه یک رای غیرصادقانه باعث شد تا دو سال نتوانیم کمک بگیریم و از این شرایط استفاده کنیم. تیم های دیگر توانستند در این دو سال حداقل 7 تا 10 بازیکن در پیش فصل جذب کنند و در آن سال ها ترکیب خود را پر کنند. امسال سال انجام آن است. درست است که سال گذشته در نیم فصل می توانستیم آن کمک کننده را بگیریم، اما یافتن کمکی در نیم فصل سخت است. ما به نیازهای خود رسیدگی کردیم و سعی کردیم در تیم خود تعادل ایجاد کنیم تا تیم شرایط ایده آلی داشته باشد. ما بازیکنان مورد نظر خود را جذب کرده ایم. ما به بازیکنان مورد نیاز خود توجه ویژه ای داشتیم و امسال توانستیم جذب کنیم.

  5 گام علمی که هر عادتی را در شما نهادینه می کند

* در اردوی ترکیه به اهداف خود رسیدیم

از مهندس ابراهیمی و اعضای محترم هیئت مدیره تشکر می کنم. همچنین از مدیریت باشگاه جناب آقای گرشاسبی تشکر ویژه دارم که واقعاً تلاش می کنند تا تمام خواسته های تیم را برآورده کنند و شرایط را به گونه ای پیش ببرند که از این به بعد تنها وظیفه ما این باشد که برای رسیدن به هدف سخت تلاش کنید بابت برگزاری این اردوی ترکی از پرسنل باشگاه، اعضای محترم هیات مدیره و جناب آقای گرشاسبی تشکر ویژه دارم. شرایط خیلی خوبی داشتیم و فوق العاده بود. من در اردوهای زیادی بوده ام اما این یکی از اردوهای خوبی بود که رفتیم و توانستیم به اهدافمان برسیم.

* پاتوسی و کولیبالی در اردوی آمادگی حضور نداشتند

همه می دانند که سخنان من واضح و آشکار است. جلسات متعددی با مدیران برنامه های پاتوسی و موسی کولیبالی داشتیم و حتی من به خاطر این بچه ها و برای حضور و دیدن شرایط از یک سفر به تهران آمدم و با رئیس محترم هیئت مدیره و آقای مهندس دیداری داشتیم. گرشاسبی و صحبت کردیم ما او را انجام دادیم اما متأسفانه تقریباً دو هفته برای موسی و برای پاتوسی سه هفته بدون برنامه عمل کردیم و صحبت کردیم و همه بهانه این بود که آنها دوست ندارند در اردوهای بدنسازی حضور داشته باشند که بسیار زیاد است. برای من مهم است و دوست دارم در دوران بازیکن باشم بدنسازی باید شرایط ایده آلی داشته باشد تا زمانی که مسابقات شروع می شود بتواند بهترین عملکرد خود را از نظر بدنی و بدنی داشته باشد اما متاسفانه مخصوصا پاتوسی با اینکه برایش قرارداد فرستادیم و او امضا کرد و باشگاه برایش بلیت فرستاد تا بیاید، این کار را نکرد و به بهانه بچه های مختلف به کمپ نیامدند.

  از سنگ برای پا تا حمام شیر; ماساژ دیگر آرام نمی کند!

واکنش نکونام به سوال مهم تیم ملی

* حذف بازیکنان بی انضباط ضروری است

با پاتوسی قرارداد داریم اما متأسفانه او در هیچ یک از اردوها حضور ندارد و نظم تیمی برایم بیش از هر چیز دیگری مهم است و این را در سال های اخیر نشان داده ام. متاسفانه موسی هم دیر آمد و چون ویزا نداشت نتوانست در اردوی ترکیه با ما باشد و کاملا غیرحرفه ای رفتار کردند و من از عملکرد هر دوی آنها راضی نیستم و نسبت به برنامه من برای بازیکنان داشتم، این دو بازیکن واقعا عقب هستند و حتی اگر لازم باشد بازیکنان را کنار می گذارم زیرا نظم در تیم من حرف اول را می زند که آنها باید بر شرایط غلبه کنند. همه بازیکنان و کل تیم می خواستند بیشتر استراحت کنند و در کنار خانواده باشند اما آمدند و زحمت کشیدند و تمرین کردند اما این دو نفر نیامدند و به باشگاه و تیم ما بی احترامی شد. مطمئناً اگر در تیم باشند، آنها را به عنوان جرایم سنگین می بینیم زیرا با وجود پول حرفه ای که می گیرند و شرایط حرفه ای که دارند، کار کاملا غیرحرفه ای انجام داده اند. باید در نظر داشته باشیم که اولویت تیم ما از هر چیز دیگری مهمتر است.

* با دو بازیکن در حال مذاکره هستیم

بازی های دوستانه به خصوص در لیگ قهرمانان آسیا خیلی به ما کمک می کند، اما نزدیک به سه یا چهار بازیکن برای تکمیل تیم نداریم، اما امیدوارم در آخرین اردو این اتفاق بیفتد و همه کنار هم باشیم تا تیم بالاخره کامل شد متاسفانه موسی و پاتوسی این شرایط را داشتند و ما در حال صحبت با هر دو بازیکن هستیم و امیدواریم برای تکمیل ترکیب خود در این اردو به توافق برسیم. این بازی های دوستانه بین المللی قطعا هم در لیگ ایران و هم در جام باشگاه ها به ما کمک خواهد کرد. از طرفی با توجه به اینکه در تیم ما رفت و آمد زیاد است بچه ها در اردوی ترکیه با اخلاق و رفتار آشنا می شوند و دوستی آنها تقویت می شود. ما سعی می کنیم در طول تمرین، زمانی که بازیکن تحت فشار و خسته است و تصمیم گیری برای مغز او سخت است، همه این اتفاقات رخ دهد تا در طول فصل کمتر مشکل داشته باشیم و بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

  کاهش وزن سریع با قهوه

* تیم ملی؟ با این شرایط ترجیح می دهم در فولاد باشم

حضور در بین گزینه های تیم ملی کشورم باعث افتخار است اما باز هم تاکید می کنم که برنامه و روش کار خودم را دارم و ترجیح می دهم کاری را انجام دهم که از آن راضی هستم و لذت می برم. متاسفانه در شرایط فوتبال ما اصلا نمی دانیم چه کسی تصمیم می گیرد و چه کسی می تواند کار را انجام دهد. وقتی کار هیچکس نیست و نمی دانیم در فدراسیون چه می کنند، من هم ترجیح دادم در باشگاه فولاد باشم. شرایط حرفه ای که این باشگاه فراهم می کند برای من کمتر از تیم ملی نیست. اینکه بتوانم مردم خوزستان را خوشحال کنم موفقیت بزرگی برای من است و به همین دلیل تمرکزم را کامل روی فولاد گذاشته ام تا بتوانیم امسال هواداران خود را خوشحال کنیم. برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم فوتبال ما از این شرایط سخت و دردناک نجات پیدا کند و موفق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید