واکنش سازمان محیط زیست به قتل محیط بان نجفی

جامعه 24- جمشید موهبت هانی پس از برگزاری جلسه دادگاه با بیان اینکه زمانی که در دفترم بودم خبر کشته شدن افسر پلیس نجفی را دریافت کردم، این پرونده به والدین دم یعنی خانواده فلاحی مراجعه و از زندان خواست تا نگهبان را به زندان بیاورند. دادگاه.

وی افزود: پس از پایان جلسه دادگاه و به گفته شاهدان، زمانی که ماموران قصد داشتند نگهبان نجفی را از مجموعه دادسرای کرمانشاه به زندان منتقل کنند، یکی از بستگان مقتول به سرباز زندانی که نگهبان را همراهی می کرد حمله کرد و وی را مجروح کرد. دست. در همان زمان پدر مقتول با سلاح گرم احتمالا کلاشینکف به محافظ نجفی شلیک کرد و او را کشت.

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست، قاتل محیط بان نجفی (فلاحی) و فرد مهاجم از زندان به سرباز در حال حاضر مخفی و تحت تعقیب هستند.


بیشتر بخوانید: حکم اعدام برومند نجفی به تعویق افتاد


موهبت هانی با اشاره به اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص روند رسیدگی به پرونده حفاظت محیط زیست نجفی گفت: از ابتدای این پرونده تاکنون چندین بار برای کسب رضایت از خانواده مقتول فلاحی به کرمانشاه سفر کرده ایم. به همراه دکتر سلایگه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به آن استان رفتیم و با بزرگان، بزرگان، متنفذین و مسئولان استان دیدار کردیم و قول دادند برای جلب رضایت خانواده مقتول تلاش کنیم و انجام دادند. آی تی.

وی تصریح کرد: برخلاف ادعای برخی رسانه ها مبنی بر پیشروی سازمان در پرونده، ما هر دو جهت را دنبال کردیم، یعنی اقداماتی برای قطع رای انجام دادیم و سعی کردیم رضایت اولیای دم را جلب کنیم.

  مهمترین غذای سالمندان

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست افزود: مرحوم والد فلاحی پس از جلسات متعددی که با بزرگان و تلاش های گسترده مسئولان و بزرگان محلی داشتیم، بارها می گفتند که حافظ نجفی را باید چوبه دار کرد و من هم با آن موافقم. موردی که او در جلسه امروز دادگاه هم تکرار کرد که البته می توانست یک ترفند باشد.

محبت خانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از دو بعد موضوع کشته شدن پاسداران نجفی را دنبال می کنیم. ابتدا از مسئولان مربوطه تقاضا داریم هر چه سریعتر قاتل را دستگیر کنند. در همین راستا دستور دستگیری دادسرای کرمانشاه صادر شده و تلاش عوامل انتظامی استان نیز برای دستگیری قاتل در اسرع وقت ادامه دارد.

وی ادامه داد: سوال دوم این است که چرا باید به این راحتی به مامور محیط زیست حتی در مقابل مجموعه دادگاه که قرار است ضریب امنیتی بالایی داشته باشد حمله کرد؟ این سوالی است که دوستداران محیط زیست به طور مرتب از من می پرسند زیرا برای جامعه محیط زیست کشور نگران کننده است.

فرمانده یگان حراست سازمان بوم گردی در خاتمه تاکید کرد: باید بتوانیم امنیت محیط زیست خود را در صورت استفاده صحیح و قانونی از سلاح در انجام وظایف قانونی خود تضمین کنیم.

2022-08-14 07:04:33

دیدگاهتان را بنویسید