واکنش بوریس جانسون به تحریم انگلیس

بوریس جانسون وی در جلسه پرسش و پاسخ روز چهارشنبه با نخست وزیر اظهاراتی را بیان کرد و پس از آن تعدادی از مقامات تحریم اعلام کردند که به اضافه شدن به فهرست تحریم های روسیه افتخار می کنند.

بریتانیا که از آغاز جنگ در اوکراین مشارکت فعالی در درگیری داشته است، ماه گذشته 386 نماینده پارلمان داشت. روسیه او تحریم کرد، به گفته انگلیسی ها، آنها نمایندگانی بودند که در رای گیری پارلمان به حمایت از عملیات ویژه روسیه در اوکراین رای دادند.

دولت بریتانیا نیز به سیاست ضد روسی خود ادامه داد و تحریم‌های جدیدی را علیه ژنرال‌های خود اعمال کرد تا آن‌چه را که نخبگان نظامی روسیه می‌خواند هدف قرار دهد.

در پاسخ، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای فهرست ۲۸۷ نفره از ۶۵۰ نماینده پارلمان را اعلام کرد. این بیانیه می افزاید: افراد هدف ممنوع الورود به روسیه بیشترین نقش را در اعمال تحریم های ضد روسی از سوی لندن داشته اند.

واکنش بوریس جانسون به تحریم انگلیس

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 21 فوریه 2022 با انتقاد از بی تفاوتی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت.

سه روز بعد، در روز پنجشنبه 24 فوریه 1400، پوتین به اصطلاح “عملیات ویژه” را علیه اوکراین آغاز کرد و تنش بین مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. جنگ در اوکراین و واکنش های روسیه ادامه دارد.

  ثروتمندترین سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید