واریز یارانه 680 هزار تنی تا پایان هفته

پیگیری ها نشان می دهد که احتمالاً یارانه معیشت همراه با یارانه جدید در پایان هفته پرداخت می شود. مبلغ یارانه ای که در پایان هفته برای یک خانواده چهار نفره پرداخت می شود 680 هزار تن است.

جزئیات دقیق پرداخت یارانه جدید مشخص نشده است، دولت وعده داده است که یارانه ها را در دی ماه دو برابر خواهد کرد. معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین پیش بینی کرد یک خانواده چهار نفره 800 هزار تن یارانه دریافت کند.

البته به گفته محسن رضایی بخشی از این مبلغ باید به صورت بن خرید توزیع می شد، اما با توجه به مصوبه جدید دولت، پرداخت با کارت اعتباری، کوپن یا کوپن لغو شده و به صورت نقدی پرداخت می شود.

تاکنون برای پرداخت یارانه جدید به نهادهای درگیر در کار یارانه به دولت ابلاغ نشده است و همچنین احتمال می رود یارانه جدید همزمان با یارانه نگهداری بنزین پرداخت شود.

با توجه به یارانه جدید پرداختی به معیشت بگیران، 30 میلیون نفر اول (با احتساب دهک اول تا چهارم) 126 هزار تن و 30 میلیون نفر دوم (دهک پنجم تا هفتم) پرداخت می شود. 90000 تن پرداخت شد.

میزان یارانه جدید یک خانوار چهارنفره 504 هزار تن است که این خانواده 173 هزار تن نیز به عنوان یارانه معیشتی بنزین دریافت می کند. همانطور که گفته می شود یارانه جدید باید همراه با یارانه معیشتی بنزین پرداخت شود، مجموع این دو یارانه معیشتی جدید و بنزین حدود 680 هزار تن برآورد شده است.

همانطور که گفته شد، پیگیری ها نشان می دهد که احتمال پرداخت یارانه جدید در پایان هفته و همزمان با یارانه بنزین وجود دارد. در صورتی که دولت تصمیم نهایی خود را برای پرداخت یارانه جدید در هفته جاری اعلام کند، روز پنجشنبه به یک خانواده چهار نفره بین 535 تا 680 هزار تن یارانه پرداخت می شود.

  چگونه بفهمیم حال و هوای ما چیست؟

اگر این خانواده چهار نفره از دهک اول تا چهارم باشد 680 هزار تن و اگر از دهک پنجم تا هفتم باشد در پایان هفته جاری 535 هزار تن یارانه دریافت می کند. قطعا این یارانه به افرادی که یارانه دریافت نمی کنند و یا فقط 45 هزار تن یارانه نقدی دریافت می کنند، پرداخت نمی شود.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید