واردات تخم مرغ خوراکی از ترکیه

ظاهراً بعد از مرغ، دولت دستور ارزان شدن تخم مرغ را داده است. دلیل آن هم مشخص است که دولت از ترکیه تخم مرغ وارد کرده است. بنابراین با توجه به افزایش عرضه، به تولیدکنندگان دستور داده شد که تخم مرغ را با قیمت ارزان‌تری به دست مصرف‌کنندگان برسانند.

بررسی ها نشان می دهد که فروشگاه های اینترنتی 20 تخم مرغ بسته بندی شده از 44000 تا 69900 تن را به فروش می رسانند.

اکنون ناصر نبی پور، رئیس اتحادیه مرغ های تخمگذار تهران می گوید قیمت هر شانه تخم مرغ بسته بندی شده در بازار به 90 هزار تن رسیده است، اما دولت گفته است که باید قیمت هر شانه تخم مرغ را کاهش دهیم و به فروش برسانیم. 57000 تومان!

دولت بازار را کنترل می کند، در حالی که تولیدکنندگان می گویند که پخش خوراک مرغ دوباره کاهش یافته است. به نظر می رسد این بار یا ذخایر مواد اولیه وارداتی رو به کاهش است یا خوراک دولتی مرغ به بازار سیاه بازگشته است.

بالاخره خوراک مرغ ارزان هنوز به دست مرغداران نمی رسد و آنها خوراک مرغ آزاد خود را می خرند مگر اینکه فروشنده ها یک سطل درست کنند.

قیمت هر عدد تخم مرغ 1900 تن است

نبی پور با اشاره به وضعیت تولید تخم مرغ گفت: با وجود همه سختی ها و افزایش قیمت خوراک، اما تولیدکنندگان همچنان به تولید خود ادامه می دهند. قیمت هر عدد تخم‌مرغ به بیش از دو هزار تن رسیده است که به 1900 تن رسیده است و همچنین در بازارهای اصلی میوه و تره بار قیمت هر عدد تخم‌مرغ به دستور دولت 43 هزار تن فروخته می‌شود.

  پیام دامکه مک کوئین به امیر عبدالهیان

توزیع تخم مرغ ترکیه در بازار

وی همچنین از واردات تخم مرغ خوراکی خبر داد و گفت: دولت اخیراً تخم‌های بارور و تخم‌های خوراکی را از ترکیه وارد کرده است. از 10 روز گذشته تاکنون 3000 تن تخم مرغ خوراکی وارد گمرکات کشور شده که بخشی از آن توزیع و بخشی دیگر در اختیار شرکت دامپروری قرار گرفته است.

چندی پیش در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد مرغ منجمد کیلویی 25 هزار تنی با قیمت مصوب کیلویی 20 هزار تومان در میادین میوه و تره بار در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

همچنین پس از استماع گزارش وزارت جهاد کشاورزی از نحوه توزیع مرغ و تخم مرغ در کشور تایید شد که اقدامات انجام شده نباید کمبودی در انبارها در خصوص تامین این دو کالای مورد نیاز مردم داشته باشد. .

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید