وارث تاج و تخت عربستان وارد ترکیه شد + عکس

تلویزیون عربستان سعودی امشب (چهارشنبه) اعلام کرد که « محمد بن سلمان وارث تاج و تخت این کشور وارد ترکیه شد.

همزمان، خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که « رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور در مراسمی رسمی در کاخ ریاست جمهوری ترکیه از بن سلمان استقبال کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در ماه آوریل به عربستان سعودی سفر کرده بود، از محمد بن سلمان به آنکارا دعوت کرد.

پیش از این رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده بود که برای گسترش روابط دوجانبه در آینده با بن سلمان مذاکره خواهد کرد.

وارث تاج و تخت عربستان وارد ترکیه شد + عکس

سفر بن سلمان به ترکیه اولین سفر پس از ترور جمال هشتقچی، ستون نویس واشنگتن پست است.

جمال حشقجی، روزنامه نگار منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در اکتبر 2018 در کنسولگری ریاض در استانبول به طرز وحشیانه ای به قتل رسید. مقامات آنکارا در واکنش به این قتل، یک محاکمه غیابی برای محاکمه عاملان آن برگزار کردند که از جمله، روابط ترکیه و عربستان سعودی را به شدت متشنج کرد. دولت آمریکا در گزارشی اعلام کرد که این ترور به دستور مستقیم محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی انجام شده است.

با این حال، با نزدیک شدن به انتخابات ترکیه، رجب طیب اردوغان از تمایل خود برای بهبود روابط با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی خبر داده است.

در آستانه سفر اردوغان به عربستان، یک دادستان ترکیه از دادگاه ترکیه خواست تا محاکمه مظنونان سعودی در ترور جمال حشقجی را به صورت غیابی متوقف کند.

در پی این درخواست، دادگاهی در ترکیه حکم به تعلیق غیابی محاکمه عاملان قتل ستون نویس روزنامه آمریکایی واشنگتن پست و همچنین انتقال وی به دادگاه های عربستان را صادر کرد.

  ساعت رسمی کشور از ابتدای سال 1402 تغییری نکرده است

دیدگاهتان را بنویسید