هیچ جای زیبایی در دنیا بدون کتاب وجود ندارد!

414720 834 خبر مرکزی

حسن لطفی| من یک دوست صمیمی و عاشق کتاب دارم که در بین عادات خوبش بیشتر به عادت کتاب خرید دلبسته است. در کتابخانه بزرگ او همه نوع کتاب وجود دارد. در میان آنها کتابهای دست نخورده و دست نخورده زیادی وجود دارد.

کتاب هایی که به قول خودش خریده تا آیندگان بخوانند و چرخه نشر را مدیریت کنند. او معتقد است که دنیا جای زیبایی برای زندگی بدون کتاب نیست. حداقل برای او نه. شک ندارم که مثل او زیاد نیستند. اگر اینطور بود، کتابفروشی ها یکی پس از دیگری تعطیل نمی شدند. ناشران باید چه کنند، چرا سقوط نکردند و خرید و سرانه مطالعه کاهش پیدا نکرد.

به نظرم فردی مثل او باید مسئول انتشار کتاب باشد. یا نه! سکان امور تربیتی را باید به امثال او سپرد. یا نه! باید یک شبکه کتاب ایجاد کرد و آن را منتقل کرد تا با جان و دل در گسترش کتابخوانان، کتابفروشان و ناشران ایستاد و تلاش کرد تا آرزوی خواننده شدن همه را محقق کند.

میدونم غیر ممکنه اما این خواب من و او چندان بی ارتباط با دیگران نیست. من قصد تکرار ندارم و نمی خواهم کلیشه یک کتاب خوب را تکرار کنم و باید دوباره مطالعه کنم. من می خواهم کتاب را از دوستم تا شکست دوستش دریافت کنم.

نه به قصد کوبیدن بر طبل ناامیدی! که معتقدم هرگز با امید بسته نخواهد شد. بعد از کشف و تحقق آرزوی دیرینه ام. می‌خواهم وقتی در مترو منتظر می‌مانم ببینم همه کتاب‌ها را دریافت می‌کنند. چشمم به صف هایی است که نصف شب بسته می شود تا کتابی بخرم که ساعت نه در چاپ اول منتشر می شود.

  موتورسیکلت KPT200 (KPT 200) محصول جدید ایران معرفی شد

برگشتم به روزهایی که به جای خیلی چیزها به هم کتاب می دادیم. دلم می خواهد کتاب رونق پیدا کند. رونقی که بدون برنامه (کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت) امکان پذیر نیست.

بدون تداوم برنامه امکان پذیر نیست. شعار و طرح های مقطعی و مسکن برای این کار کافی نیست. ابتدا باید تحقیق کنید تا بفهمید چرا یکی از دوستانم برای خرید شلوار خانه را ترک می کند و وقتی به خانه می آید ترجیح می دهد یک سال دیگر همان شلوار قدیمی را بپوشد و به جای آن کتاب بخرد و آن فرد تبدیل به فردی می شود که به کتاب افتخار می کند. خریدن یا خواندن کتاب نیست

افرادی هستند که اگرچه معتقدند کتاب بهترین دوستان است، اما حاضر نیستند برای کتاب هزینه کنند یا حتی عضو کتابخانه شوند. قطعا دانستن دلیل می تواند گام مهمی در بهبود کتاب و همراهان علاقه مند آن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید