هودرو قاتل آتامان ایران شناسایی شد

447181 450 خبر مرکزی

پس از گذشت 62 سال از تولید کامیون های موسوم به بنز نارنجی که به دلیل ارتفاع زیاد در تصادفات جاده ای نیز خطرناک شناخته شدند، روز گذشته ایران خودرو از عرضه رسمی آتامان مرگبار برای جایگزینی این محصول جدید با کامیون های قدیمی خبر داد.

قاتل هودرو دیزل آتامان ایران با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندار اسلام شهر و شهردار چهاردانگه شناسایی شد.

این کامیون دارای مشخصاتی مانند موتور 430 اسب بخاری OM 457 LA می باشد. در 1900 دور در دقیقه و گشتاور 2100 نیوتن متر در 1100 دور در دقیقه و تجهیزاتی مانند توربوشارژر و اینترکولر.

این قاتل از استاندارد آلایندگی یورو 4. آره. F یا یورو پنج. آه تو از سیستم تزریق سوخت، تزریق مستقیم و گازوئیل استفاده می کند.

از دیگر ویژگی های این محصول می توان به سیستم تعلیق جلو و عقب، سیستم ترمز دو چرخه، پنوماتیک، سیستم ترمز ضد قفل، سیستم ضد لغزش و ظرفیت مخزن سوخت 800 لیتری اشاره کرد.

جواد توسلی، مدیر عامل شرکت خودرو دیزل ایران در مراسم رونمایی رسمی از قاتل آتامان گفت: این دستگاه توسط وی ساخته خواهد شد.

به گفته وی، صادرات اتوبوس ایران خودرو دیزل به ترکمنستان، صادرات کامیون و کمپرسی به کویت و همچنین گشایش بازارهای جدید در برخی کشورهای آفریقایی منجر به افزایش تولید این شرکت از 2200 دستگاه در سال 98 به 7700 دستگاه در سال 1400 بود که پیش بینی می شود امسال به 25000 دستگاه برسد.

مهدی خطیبی، مدیرعامل ایران خودرو در مراسم رونمایی از این محصول، سومین انتصاب ایران خودرو از زمان کشف کشنده H5 و تولید انبوه پیکاپ آریسان را کشف قاتل آتامان با آرم ایران خودرو دانست. در زمینه توسعه و جهش در کیفیت محصول آغاز شده و سعی داریم به جای محصولات گمشده و قدیمی به سمت تولیدی متنوع و با کیفیت برویم.

  طرز تهیه نوشیدنی کباب خوشمزه به روش بازاری

مدیرعامل گروه صنعتی خودرو ایران با اشاره به آمار تولید ایران خودرو در سه ماهه نخست امسال گفت: مجموع تولید ایران خودرو از ابتدای سال تا 30 خردادماه 140 هزار و 709 دستگاه است که نسبت به مدت مشابه قبل 62 درصد افزایش داشته است. همچنین 131 هزار و 358 هزار فقره فاکتور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: تحویل خودرو به مشتریان در مدت مشابه 130 هزار و 788 دستگاه 19 درصد افزایش داشته است. همه این اقدامات نشان می دهد که ما در مسیر درستی هستیم و با وجود همه مشکلات و ضعف ها به عنوان یک کارشناس صنعت خودرو می گویم که یک سر از صنایع دیگر بالاتر هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید