هواشناسی ایران امروز 29/10/1400

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی ایران، امروز چهارشنبه 30 دی ماه در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

سامانه بارشی از امروز از شمال غرب کشور وارد می شود و از روز پنجشنبه به سمت شمال غرب، غرب ارتفاعات زاگرس مرکزی به تدریج در ارتفاعات و دامنه های جنوب البرز و استان های ساحلی دریای خزر بارش باران و برف خواهد بود. باد شدید و کولاک برف می بارد

به گزارش فراد به گزارش روز جمعه سازمان هواشناسی کشور، این شرایط در سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات شرقی البرز و نواحی شمال شرق ادامه دارد و بخش‌هایی از شرق کشور در پی بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود. . شنبه و یکشنبه در اکثر نقاط کشور ثبات است.

امروز افزایش نسبی دما در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل پیش بینی می شود و از روز پنجشنبه با تغییر مجدد جریانات به سمت شمال، روند کاهشی دما در این مناطق پیش بینی می شود. در سایر نقاط کشور طی پنج روز آینده روند کاهش دما و سردی هوا به ویژه در روزهای جمعه و شنبه پیش بینی می شود.

وزش باد شدید در روزهای پنجشنبه و جمعه در نواحی جنوب غربی و ساحلی جنوب کشور و همچنین در مناطق غبارآلود پیش بینی می شود. این شرایط روز جمعه برای نیمه شرقی کشور و استان های قزوین، البرز، تهران، مرکزی، کوم، سمنان و اصفهان پیش بینی می شود.

  اطلاعاتی در مورد Omicron

همچنین امروز خلیج فارس و از پنجشنبه تا ظهر شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود. همچنین دریای خزر در روزهای پنجشنبه و جمعه طوفانی و طوفانی پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد محلی و غبارآلود با حداقل دمای 3- و حداکثر 8 درجه سانتیگراد و روز جمعه صاف تا نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 5- درجه سانتیگراد است. و حداکثر دما 5 درجه سانتیگراد . اتفاق می افتد.

امروز شهرهای ارومیه، تبریز، زنجان و سنندج با بیشینه دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور و فردا تبریز با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان خواهد بود.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید