هواشناسی ایران امروز 29/09/1300

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی ایران امروز 30 آذرماه در استان های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز واقع در تهران، قزوین، البرز و قم، مرکزی، شمال کشور. نیمی از فارس، بوشهر و بخش‌هایی از اصفهان وزش باد شدید موقتی در مناطق مستعد رعد و برق و تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

در این روز بیشترین بارندگی در استان های چهارمحال و بختیاری در شمال خوزستان و جنوب لرستان است.

روز سه شنبه با تداوم بارندگی ها در این مناطق با حرکت سامانه بارشی به سمت شرق از میزان بارش ها در مناطق غرب و شمال غرب کشور کاسته می شود. شاهد بارش موقت و وزش باد شدید خواهیم بود.

برای روز سه شنبه در استان های چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان بارش باران پیش بینی می شود. در این روز بارش پراکنده باران و وزش باد شدید در استان های یزد، خراسان جنوبی و شمال کرمان دور از انتظار نیست.

همچنین از فردا با ورود بارندگی های جدید از سمت شمال غرب کشور بارندگی ها مجددا در این منطقه آغاز می شود. روز چهارشنبه در شمال غرب و بخش‌هایی از غرب کشور بارش باران و برف و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.
برای این روز در نواحی شمالی دریای خزر در استان های گیلان و مازندران بارش باران پیش بینی می شود.

به گزارش فراد و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه در استان های گیلان، گلستان و مازندران شاهد بارش باران خواهیم بود. طی این دو روز در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور ابر و رگبار باران پیش بینی می شود.

  نقش فست فود در بیماری آلزایمر

به گفته ضیائیان، در این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف خواهد بود و در این مناطق به دلیل مه و کولاک کاهش دید پیش بینی می شود. دمای هوا از چهارشنبه تا جمعه در استان های ساحلی دریای خزر کاهش محسوسی خواهد داشت.

امروز و فردا در غرب خلیج فارس و از چهارشنبه تا جمعه در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود. دریای خزر نیز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مواج است.

آسمان تهران فردا ابری، گاهی بارانی و بتدریج کاهش ابر و وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر 13 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه با ابر متغیر همراه با وزش باد با کمینه دمای 2 و بیشینه دما پیش بینی می شود. 10 درجه سانتیگراد . .

امروز و فردا بندرعباس و بوشهر با دمای 27 و 26 درجه سانتیگراد گرمترین و همدان با دمای 7 و 6 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید