هواشناسی ایران امروز 27.09.1400

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، امروز شنبه 27 آذرماه در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان ارتفاعات و مکان ها بارش برف سرد.

شدت بارش ها عمدتاً در استان های چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام و خوزستان است. به تدریج در اواخر روز شنبه بارش ها بخش هایی از مرکز و شمال شرق کشور را نیز در بر گرفت.

روز یکشنبه به تدریج از شدت بارندگی در دامنه های شمال غربی، غربی و مرکزی البرز کاسته می شود و فعالیت این سامانه در بخش هایی از استان های اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان شمالی در خوزستان پراکنده می شود. کهگیلویف و استان های چهارمحال و بختیاری با شدت بیشتری ادامه دارد.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، سامانه بارشی جدیدی از روز دوشنبه از غرب وارد کشور می شود و به تدریج استان های غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز و زاگرس مرکزی را تحت تاثیر قرار می دهد.

در روز سه شنبه به تدریج در شمال غرب و غرب کشور از شدت بارش کاسته می شود و در جنوب غرب ارتفاعات و دامنه های البرز جنوبی، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و مناطق شمال شرق کشور همچنان بارندگی ادامه خواهد داشت. . تمام شد.

سامانه بارشی دیگری نیز از بعدازظهر چهارشنبه از شمال غرب وارد کشور می شود. طی پنج روز آینده در مناطق کوهستانی و سردسیر به دلیل مه و کولاک کاهش دید و در مناطق مستعد تگرگ بارش تگرگ غیرمترقبه پیش بینی می شود.

  افتخاری دیگر برای طارمی + عکس

از شنبه تا سه شنبه موج از غرب خلیج فارس پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا با ابر متغیر در طول روز کاهش تدریجی ابر در شب همراه با غبار محلی با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و یکشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی در بعدازظهر به تدریج ابری و در نقاطی بارش باران و وزش باد. پیش بینی با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد است.

امروز و فردا بندرعباس با دمای 26 درجه سانتیگراد گرمترین و تبریز با دمای 6 و 7 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 6 و 8 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید