هواشناسی ایران امروز 25/10/1400

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی ایران در 25 دی ماه در نواحی شمال شرق، شرق، جنوب و جنوب غرب کشور ابری بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود.

در شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس و بوشهر، شرق هرمزگان، غرب یزد، برخی مناطق در خراسان جنوبی و خراسان رضوی پرحجم خواهد بود.

به گزارش فراد در دامنه های شمال غرب، غرب و جنوب البرز و سواحل دریای خزر بارش های کوتاه مدت پیش بینی می شود.

در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و در نواحی جنوبی رگبار و رعد و برق و وزش باد موقتی شدید پیش بینی می شود.

بارش ها فردا در نواحی جنوبی، جنوب شرقی، شرق و شمال شرق کشور ادامه دارد و با ورود سامانه ای دیگر به غرب کشور در شمال غرب، غرب، سواحل شمالی و دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز و غرب تهران تشدید شد.

شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، جنوب اردبیل، گیلان، همچنین در نیمه جنوبی فارس، کرمان، هرمزگان، جزایر شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، خراسان جنوبی است. . روز دوشنبه به جز مناطق غرب اصفهان و جنوب غرب کشور این وضعیت ادامه دارد. وزش باد و کاهش محسوس دما در نواحی شمال غرب و غرب کشور پیش بینی می شود و اغلب بارش برف پیش بینی می شود.

در این روز شدت بارش در شرق گیلان، غرب مازندران، شمال زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال ایلام، ارتفاعات شمال خوزستان و در جنوب شرق فارس، شرق هرمزگان خواهد بود. و الجزایر در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز.

  نقد و بررسی "کارون" توسط انجمن صنفی کارگردانان مستند ایران

این سامانه در جنوب غرب، جنوب، جنوب شرق و شرق کشور فعال خواهد بود و در دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران و نواحی غرب و جنوب غرب کشور، بارش برف و باران خفیف، وزش باد خواهد بود. و کاهش قابل توجه دما..

در این روز در نواحی جنوبی فارس، هرمزگان، کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و نیمه جنوبی خراسان جنوبی بارش خواهد بود. در پایان زمان، سیستم از شرق کشور خارج شد. چهارشنبه با ورود سامانه بارشی دیگری به غرب کشور، بارش برف در شمال غرب، کرمانشاه و شمال استان ایلام و همچنین در غرب سواحل خزر در حال وقوع است.

دریای خزر روزهای یکشنبه و دوشنبه مواج و از امروز تا سه شنبه در خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می شود.

دمای حدود 7 تا 9 درجه سانتی گراد در روزهای یکشنبه و دوشنبه در شمال غرب و سواحل خزر و دمای 7 تا 9 درجه در دامنه های جنوبی البرز، غرب، جنوب غرب، مرکز و شرق کشور پیش بینی می شود. سه شنبه و چهارشنبه کاهش می یابد..

آسمان تهران فردا نیمه ابری تا نیمه ابری گاهی پراکنده باران و وزش باد با کمینه دمای 3 و حداکثر 10 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه متغیر تا ابری گاهی باران و وزش باد با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

امروز و فردا بندرعباس با دمای 21 و 19 درجه سانتیگراد و تبریز با دمای 2 و 1- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان هستند.

شرایط آب و هوایی

دیدگاهتان را بنویسید