هواشناسی ایران امروز 25/02/1401

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی کشور، وزش باد شدید و گرد و خاک امروز 26 اردیبهشت ماه در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و کرمان ادامه دارد.

روز یکشنبه وزش باد شدید و گرد و خاک در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و کرمان ادامه خواهد داشت و در آذربایجان و آذربایجان غربی رگبار پراکنده و گاهی وزش باد شدید خواهد بود. در سایر نقاط کشور فضای آرام و با ثباتی برقرار خواهد شد.

امواج متناوب از نوار شمالی کشور روز دوشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و بخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران و بخش‌هایی از زاگرس مرکزی در کردستان، همدان و مرکزی. استان های لرستان ابری، رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید در برخی نقاط شمال غرب، بارش تگرگ و اوایل شب در دامنه های جنوبی طوفان گرد و غبار البرز پیش بینی می شود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، نفوذ جریان های شمالی به سواحل دریای خزر موجب کاهش نسبی دما و بارش های متناوب در این مناطق و دریای خزر طوفانی می شود.

سه شنبه و چهارشنبه در شمال غرب و شرق آذربایجان، اردبیل و بخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی آلبورگ شامل استان‌های آلبورگ و تهران و همچنین بخش‌هایی از سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابری، رگبار پراکنده و رگبار و رعد و برق شدید است. اتفاق می افتد.

طی این دو روز در غرب و جنوب غرب کشور و همچنین در دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید موقتی همراه با وزش گرد و خاک دور از انتظار نیست و دریای خزر مواج است.

  چسب خوراکی پایگاه خبری افکارنیوز پیدا شد

پیش بینی می شود در روزهای دوشنبه و سه شنبه گرد و غبار در عراق افزایش یابد و به کردستان و استان های مرزی غرب و جنوب غرب کشور نفوذ کند.

در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وزش باد در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل با افزایش گرد و خاک و بدتر شدن کیفیت هوا شدت گرفت.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید