هواشناسی ایران امروز 24.09.1400

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌بینی هوای ایران از امروز ۲۴ آذر و طی سه روز آینده در اکثر نقاط کشور و در نواحی صنعتی و متراکم جوی پایدار، تجمع آلاینده‌های هوا و کیفیت پایین هوا پیش‌بینی می‌شود. .

جمعه با ورود سامانه بارشی به نیمه غربی کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز و دامنه های جنوبی البرز قزوین و تهران، ارتفاعات با بارش باران، گاهی رگبار، وزش باد شدید موقت و بارش برف پیش بینی می شود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، این شرایط روز شنبه در مناطق یاد شده ادامه دارد و بر شدت بارش ها در ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی افزوده می شود.

روز یکشنبه از شدت بارش در مناطق شمال غرب کاسته می شود و دامنه سامانه بارشی به نواحی غربی، جنوب غربی و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی محدود می شود.

امروز و فردا در مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور و مناطق گرد و خاک پیش بینی می شود. به گفته ضیائیان، غرب خلیج فارس از اواخر وقت پنجشنبه تا یکشنبه مواج پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری و غبارآلود با کمینه دمای 3 و حداکثر 10 درجه سانتیگراد و روز جمعه متغیر، غبارآلود و بتدریج ابری و در پایان بارش های کوتاه مدت حداقل دما پیش بینی می شود. از 4 و حداکثر دما از 11 درجه سانتیگراد.

امروز و فردا بندرعباس با دمای 28 درجه سانتیگراد و مشهد با دمای 6 و 11 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

  کدام خودروها جایگزین سمند و تیبا می شوند؟

دیدگاهتان را بنویسید