هواشناسی ایران امروز 23/03/1401

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی ایران امروز 3 خردادماه به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب در بخش هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دریای خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و ایزتو هرمزگان رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی در برخی مناطق گرد و خاک و در مناطق مستعد تگرگ پیش بینی می شود.

این شرایط روز سه شنبه در بخش هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق و شرق البرز، چهارشنبه و پنجشنبه در بخش هایی از شمال غرب و شمال شرق پیش بینی می شود. روز جمعه در اکثر نقاط کشور از ثبات نسبی برخوردار خواهد بود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب وزش باد شدید، رگبار گرد و خاک و هوای پایین پیش‌بینی می‌شود. این شرایط روز سه شنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شمال شرق و روز چهارشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در بخش هایی از شرق و جنوب شرق پیش بینی می شود.

سرعت وزش باد، گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا طی روزهای پنجشنبه و جمعه در شرق، جنوب و جنوب غرب کشور پیش بینی می شود.

برای روزهای دوشنبه و سه شنبه در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و چهارشنبه در غرب خلیج فارس موج پیش بینی می شود. روز پنجشنبه علاوه بر مناطق غربی، مناطق مرکزی خلیج فارس و روز جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز طوفانی خواهد بود. همچنین طی پنج روز آینده در نیمه شرقی دریای عمان طوفانی خواهد بود.

  برای کاهش وزن ماست را با این 5 ماده مغذی بخورید

آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی ساعات با کمینه دمای 26 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و چهارشنبه با ابر متغیر و در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک همراه با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

امروز و فردا اهواز با 45 و 46 درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با 10 و 8 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

هواشناسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید