هواشناسی ایران امروز 21/03/1401

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی ایران از امروز 21 خرداد و طی سه روز آینده در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، استان های ساحلی خزر، خراسان شمالی و رضوی و برخی از مناطق سیستان و بلوچستان، کرمان و استان های شرق هرمز به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و گاهی گرد و خاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می شود.

این وضعیت در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در استان‌های شمالی اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، بخش‌هایی از شمال استان‌های خراسان و رضوی و جنوب سیستان و بلوچستان نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور طی دو روز آینده در برخی نقاط استان های واقع در جنوب غرب، جنوب، شرق، جنوب شرق، شمال شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی طی چند ساعت وزش باد شدید گاهی گرد و غبار پیش بینی می شود. .

به دلیل تشکیل گرد و غبار در عراق و انتقال آن به کشور، روز دوشنبه در استان های غربی گرد و خاک پیش بینی می شود. در روزهای دوشنبه و سه شنبه دمای هوا در اردبیل، دریای خزر، استان های ساحلی شمال شرق و استان های دامنه جنوبی البرز مرکزی افزایش می یابد.

خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی دو روز آینده و دریای خزر روز شنبه طوفانی پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری و وزش باد با کمینه دمای 23 و حداکثر 34 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه صاف تا نیمه ابری و در برخی ساعات وزش باد با کمینه دمای 23 و حداکثر دما پیش بینی می شود. پیش بینی 36 درجه سانتیگراد است.

  رامین پرچمی بیمار است به او زندگی جدیدی بدهید

امروز و فردا اهواز با 46 و 47 درجه سانتیگراد گرمترین، اردبیل با 9 و 8 درجه سانتیگراد و شهرکرد با 9 و 11 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید