هواشناسی ایران امروز 15 آبان 1400

فرادید| بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان به دلیل حفظ ثبات هواشناسی همچنان آلوده است و به تدریج از غلظت آلاینده‌های هوا در این مناطق کاسته خواهد شد. بعد از ظهر

از بعدازظهر امروز با ورود سامانه بارشی در نواحی شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و غربی بارش برف و باران آغاز می شود.

روز پنجشنبه بر شدت این سامانه افزوده می شود و دامنه آن شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان های مرکزی واقع در جهت زاگرس مرکزی و شمالی، استان های واقع در دامنه جنوبی البرز، استان های ساحلی دریای خزر شمال شرق خواهد بود. و همچنین مناطق شمال استان های فارس و بوشهر.

به گزارش فراد وی گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، روز جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارانی است و در روزهای شنبه و یکشنبه هوا در بیشتر مناطق کشور نسبتاً پایدار خواهد بود. شکل برف

بارش روز پنجشنبه در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نوار شرقی خوزستان، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران، مازندران و جمعه در بخش هایی از گله مازنده و بخش هایی از گله است. نر. سرعت وزش باد روز پنجشنبه در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب، بخش هایی از مرکز و بعداً در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز افزایش می یابد.

کاهش دما از امروز تا جمعه در دامنه های غربی، جنوب غربی و جنوبی البرز و سواحل شرقی دریای خزر بین 4 تا 6 درجه سانتیگراد و تا روز یکشنبه در شمال شرق بین 5 تا 8 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. روز پنجشنبه شمال خلیج فارس و روز جمعه علاوه بر شمال، نواحی مرکزی و جنوبی خلیج فارس خشن خواهد بود. دریای خزر نیز روز پنجشنبه مواج خواهد بود.

  احسان کرمی مجری سابق تلویزیون به کانال منو تو پیوست + عکس

آسمان تهران فردا نیمه ابری، در برخی ساعات همراه با غبار محلی، از بعدازظهر ابری، گاهی باران و برف و وزش باد با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و در روز جمعه نیمه ابری، همراه با وزش باد به تدریج صاف و گاهی وزش باد شدید با حداقل دما 1 و حداکثر دما 8 درجه سانتیگراد.

امروز و فردا بندرعباس با دمای 24 و 25 درجه سانتیگراد و ارومیه با دمای 9- و 6- درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید