هواشناسی ایران امروز 141/02/29

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی ایران امروز 30 اردیبهشت در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، رشته کوه های البرز شرقی و در اردبیل و آذربایجان شرقی به صورت پراکنده رگبار، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

در روز جمعه در سواحل دریای خزر و شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. این شرایط روز شنبه برای سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و رشته کوه های البرز شرقی پیش بینی می شود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، روز شنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی و یکشنبه در شرق و شمال شرق کاهش محسوس دما بین 8 تا 10 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

اوایل امروز وزش باد شدید موقتی در دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج در بخش‌هایی از جنوب، شرق و شمال شرق و مناطق غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط برای روز جمعه در جنوب، شمال غرب و شنبه، علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از دامنه‌های غربی البرز جنوبی، به تدریج در مرکز، شرق و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود. از اواخر وقت جمعه و شنبه، نفوذ گرد و غبار از کشورهای همسایه غربی به مناطق غرب و جنوب غرب و بخشهایی از جنوب کشور دور از انتظار نیست.

از امروز تا یکشنبه نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود همچنین دریای خزر در روزهای جمعه و شنبه و در غرب خلیج فارس و شرق دریای عمان از شنبه تا دوشنبه مواج پیش بینی می شود. .

  گزینه خط حمله استقلال حذف می شود؟

آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 31 درجه سانتیگراد و روز شنبه صاف تا نیمه ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای هوا پیش بینی می شود. دما 20 و حداکثر 30 درجه سانتیگراد است.

امروز و فردا اهواز با دمای 41 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 9 و 10 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید