هواشناسی ایران امروز 1402/02/22

فرادید| پیش‌بینی عمومی بر اساس نقشه‌های هوا و هوای ایران امروز پنجشنبه (۲۲ اردیبهشت) نشان می‌دهد که در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، زنجان، قزوین، استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، خراسان شمالی رضوی و الزوار رضوی و و سمنان. در برخی ساعات رگبار باران، گاهی رگبار، وزش باد شدید موقتی، گاهی گرد و خاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می شود.

این وضعیت روز جمعه علاوه بر مناطق مذکور در استان های همدان، مرکزی، قم، قزوین، تهران، البرز، سمنان و نیمه شمالی خراسان رضوی پیش بینی می شود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، شدت بارش در این دو روز در خراسان شمالی و خراسان شمالی است و روز شنبه در برخی نقاط شمال شرق، شرق و مرکز کشور بارش شکسته و خفیف پیش بینی می شود.

روزهای یکشنبه و دوشنبه در نیمه شمالی اردبیل، استان های آذربایجان شرقی و غربی بدون بارش خواهد بود.

شرایط برای تشکیل توده های گرد و غبار در کشور عراق در روزهای پنجشنبه و جمعه مهیا است، بنابراین در برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، این پدیده همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا رخ می دهد.

همچنین از جمعه تا دوشنبه وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور و در مناطق آسیب پذیر به ویژه در منطقه زابل وزش باد و گرد و خاک خواهد بود.

از نظر دمایی روز شنبه ابتدا در استان های شمال غربی و ساحلی دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و روز یکشنبه در شمال شرق افزایش دما خواهیم داشت. این افزایش دما تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت. خلیج فارس و تنگه هرمز نیز تا روز شنبه مواج خواهد بود.

  چرا باید کفش های خود را از خانه بیرون بیاورید؟

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید