هواشناسی ایران امروز 1401/04/02

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی کشور، امروز 3 تیرماه در مناطق مستعد تگرگ در استان های شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش باران، رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و تگرگ پیش بینی می شود.

در روز های جمعه و شنبه در نواحی و نواحی البرز مرکزی و یکشنبه در شمال غرب کشور بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور طی سه روز آینده در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، کرمان و ارتفاعات شرق هرمزگان به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

امروز گرد و غبار وارد شده از همسایگان غربی باعث کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در مناطق غربی و جنوبی کشور، به تدریج بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز می‌شود.

امروز بخش‌هایی از مرکز، جنوب شرق، شرق و شمال شرق با افزایش سرعت باد در استان‌های ساحلی دریای خزر و مناطق مستعد گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط روز شنبه در نواحی شرقی و شمال شرقی حاکم خواهد بود و همچنین تشکیل توده های گرد و غبار بر روی کشورهای عراق و سوریه و انتقال آن به نوار غربی کشور برای این مناطق، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می باشد. پیش بینی کرد.

دمای هوا امروز در بخش هایی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور افزایش محسوسی خواهد داشت. از شنبه تا دوشنبه افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور پیش بینی می شود.

  نظریه ذهن؛ چگونه خواندن داستان ما را انسان های بهتری می کند؟

امروز نیز دریای خزر و دریای عمان و تنگه هرمز طوفانی طی دو روز آینده پیش بینی می شود و شرایط روز شنبه برای شرق دریای عمان و مرکز خلیج فارس پیش بینی می شود. روز یکشنبه شرق دریای عمان و به تدریج نیمه غربی خلیج فارس و روز دوشنبه در خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر طوفانی پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای 25 و حداکثر 35 درجه سانتیگراد و در روز شنبه صاف و تا ساعاتی دیگر وزش باد با کمینه دمای 26 و حداکثر دمای هوا پیش بینی می شود. 37 درجه سانتیگراد. امروز و فردا اهواز با دمای 43 و 45 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 12 و 9 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان هستند.

هواشناسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید