هواشناسی ایران امروز 1401/04/01

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی پیش بینی ایران امروز 10 تیرماه و طی دو روز آینده در بعدازظهر و اوایل شب در استان های شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات البرز و پنجشنبه علاوه بر این مناطق در خراسان رضوی و خراسان شمالی به صورت موقت رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

طی دو روز آینده در ارتفاعات استان کرمان، برخی از مناطق سیستان و بلوچستان و هرمزگان در ساعات بعدازظهر ابر پراکنده و رگبار و گاهی رعد و برق و وزش باد.

به گزارش فراد؛ روز جمعه در اکثر نقاط کشور جوی پایدار و آسمان صاف و در روزهای شنبه و یکشنبه در استان های شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل افزایش ابر همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

طی دو روز آینده در برخی مناطق غرب، جنوب غربی، دامنه های مرکزی و جنوبی البرز وزش باد شدید خواهد بود که در مناطق مستعد گرد و غبار و کیفیت پایین هوا دور از انتظار نیست.

انبوه گرد و خاک بر فراز سوریه و شمال عراق تشکیل شده است که با انتقال به نوار غربی و برخی مناطق مرکزی کشور، طی دو روز آینده آسمان آن مناطق غبارآلود خواهد بود. طی سه روز آینده دریای عمان و تنگه هرمز، دریای خزر و خلیج فارس در روز پنجشنبه طوفانی پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا صاف و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و در روز جمعه وزش باد صاف و گاهی شدید با احتمال گرد و خاک با کمینه دمای هوا پیش بینی می شود. 25 و حداکثر دما 34 درجه سانتیگراد.

  هر آنچه باید درباره قانون «گذرنامه» بدانید!

امروز و فردا اهواز با دمای 47 و 45 درجه سانتیگراد و شهرکرد با دمای 11 و 9 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان هستند.

هواشناسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید