هواشناسی ایران امروز 1401/02/19

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی پیش بینی ایران امروز 20 اردیبهشت در بخش هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان و ارتفاعات البرز در زنجان، قزوین، البرز. و استان های تهران وزش باد شدید موقت و وزش باد پیش بینی می شود.

امروز بیشترین شدت بارش در استان های خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی پیش بینی می شود و در نواحی شمال شرق کاهش محسوس دما از 4 تا 10 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، بارش ها روز سه شنبه در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، رشته کوه های البرز شمال خراسان و شمال خراسان رضوی ادامه دارد. در روز چهارشنبه در استان های شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی بارش باران پیش بینی می شود.

روز پنجشنبه با ورود بارندگی دیگر در مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر به تدریج در ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز، خراسان شمالی و خراسان شمالی، مجدداً رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

امروز در شمال شرق، شرق، دامنه های جنوبی البرز و جنوب کشور و همچنین در مناطق غبارآلود وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. این شرایط برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه در غرب، جنوب و جنوب غرب و پنجشنبه و جمعه پیش بینی می شود و علاوه بر این مناطق در شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی نیز پیش بینی می شود.

  شوخی جنجالی گلوریا هاردی و واکنش سعید سهیلی

دریای خزر امروز و پنج روز آینده در نیمه شرقی خلیج فارس، غرب تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود. همچنین در غرب خلیج فارس در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز موج پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد و بعد از ظهر به تدریج با کمینه دمای 16 و حداکثر 25 درجه سانتیگراد و چهارشنبه صاف تا نیمه ابری در بعد از ظهر نیمه ابری و وزش باد با کمینه دمای 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. و 28 درجه سانتیگراد.

امروز و فردا بندرعباس با دمای 37 درجه سانتیگراد و شهرکرد و همدان با دمای 3 و 5 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید