هواشناسی ایران امروز 1400/12/02

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی ایران امروز 2 اسفند در خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران، یزد، اصفهان، سمنان، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و بخش هایی از فارس و کوگیلویه و بویرا چاهاها احما بختیاری. و خوزستان بارش باران، وزش باد شدید موقت، گاهی رعدوبرق و در مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

صبح روز سه شنبه عملیات این سامانه با بارش در بخش هایی از شمال شرق و ارتفاعات البرز مرکزی پایان می یابد.

به گزارش فراد و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در اکثر نقاط کشور جوی پایدار خواهد بود و از روز جمعه (5 اسفند) بارش های جدید از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود.

روز دوشنبه به دلیل وزش باد شدید در بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های شرقی، جنوب شرقی، جنوبی و جنوبی البرز مرکزی افزایش غیرمنتظره گرد و خاک و کاهش دید افقی رخ نداد.

روز دوشنبه در نیمه شرقی کشور دمای هوا بین 4 تا 6 درجه کاهش می یابد و از سه شنبه تا آخر هفته شاهد افزایش نسبی دما در اکثر نقاط کشور خواهیم بود. همچنین در این روز خلیج فارس و تنگه هرمز و در روز سه شنبه علاوه بر این مناطق دریای طوفانی عمان است.

آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر 15 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه ری و پس از چند ساعت همراه با غبار محلی با کمینه دمای 6 و بیشینه دما پیش بینی می شود. 16 درجه سانتیگراد

  برق گران شد!

امروز و فردا بندرعباس با دمای 27 و 26 درجه سانتیگراد و سنندج با دمای 3 تا -5 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

شرایط آب و هوایی

دیدگاهتان را بنویسید