هواشناسی ایران امروز 1400/11/11

فرادید| به گزارش اخبار هواشناسی ایران، امروز 11 بهمن ماه در بیشتر مناطق کشور جوی نسبتاً پایدار است. در بعدازظهر با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غرب کشور، بارش ها در خوزستان آغاز می شود و به تدریج چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق لرستان و ارتفاعات غرب و جنوب اصفهان را فرا می گیرد.

این سامانه روز سه شنبه در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد لرستان اصفهان، فارس، ایلام، کردستان کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قم، بوشهر شمالی، یزد، خراسان شمالی، خراسان شمالی، خراسان شمالی، خراسان شمالی و شمالی خراسان ارتفاعات و دامنه های البرز خراسان در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر برف می بارد.

به گزارش فراد و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، روز سه شنبه بیشترین بارندگی در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب لرستان، نوار غربی اصفهان و شمال و غرب فارس بوده است.

این سامانه در روز چهارشنبه در خراسان رضوی و خراسان شمالی بارندگی شدیدی را به همراه خواهد داشت و اواخر همان روز از کشور خارج می شود.

روز پنجشنبه در اکثر نقاط کشور جوی پایدار حاکم می شود و سامانه بارشی دیگری تا پایان روز پنجشنبه از شمال غرب وارد کشور می شود و روز جمعه دامنه آن شمال غرب و بخش هایی از غرب کشور را در بر می گیرد.

سه شنبه به دلیل بارش برف با افزایش سرعت باد احتمال کولاک در مناطق کوهستانی آلبورگ مرکزی و زاگرس مرکزی و همچنین ریزش بهمن در مناطق کوهستانی آلبورگ مرکزی وجود دارد، در این روز دمای هوا در استان های دامنه جنوبی آلبورگ 8 درجه و از سه شنبه تا ظهر چهارشنبه به دلیل افزایش سرعت باد در غرب و جنوب غرب کشور به همراه گرد و غبار وارد شده از جنوب عراق، ظهور گرد و غبار در برخی مناطق غرب و جنوب غرب دور از انتظار نیست.

  پیشنهاد رئیس جمهور برای رسیدگی به موضوع ریزگردها

همچنین از روز سه شنبه تا پنجشنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی مناطق به ویژه شرق کرمان رگبار گرد و خاک را در پی خواهد داشت. خلیج فارس از اواخر وقت سه شنبه و چهارشنبه طوفانی است.

آسمان تهران فردا ابری و در برخی ساعات با بارش باران، وزش باد و مه خفیف با حداقل دمای 3 و حداکثر 5 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه ابری متغیر و به تدریج غبار محلی با حداقل دمای 3 و یک درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. حداکثر دما 7 درجه سانتیگراد

امروز تبریز و همدان با کمینه دمای 10- درجه سانتیگراد و فردا زنجان و تبریز با کمینه دمای 8- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان و امروز و فردا بندرعباس با حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد عنوان می شود. گرم ترین مرکز استان است.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید