هواشناسی ایران امروز 14:00/10/09

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی پیش بینی ایران امروز 9 دی ماه در مناطقی از خوزستان، بوشهر، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و یزد رگبار و رعد و برق موقتی است. وزش باد شدید بارش برف در مناطق مرتفع و سردسیر و در مناطقی از خراسان جنوبی، لرستان، ایلام و کرمانشاه پیش بینی می شود.

روز جمعه به جز مناطق مذکور در خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش ها ادامه دارد.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، روز شنبه فعالیت سامانه بارشی به نوار جنوبی کشور در استان های بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان محدود می شود و در مناطقی از خراسان رضوی و سیستان بارش متناوب پیش بینی می شود. . و بلوچستان

سامانه جدید با بارندگی بیشتر از جنوب غرب کشور از روز یکشنبه وارد شده و نیمه جنوبی و غربی کشور را فرا می گیرد. روز دوشنبه دامنه سامانه بارشی افزایش می یابد و بارش ها در اکثر نقاط کشور ادامه دارد.

پیش بینی می شود طی سه روز آینده کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به دلیل تجمع آلاینده های هوا بدتر شود. از امروز تا دوشنبه (9 تا 23 آذرماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طوفانی و طوفانی است.

آسمان تهران فردا نیمه ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و در روز شنبه ابری متغیر همراه با غبار صبحگاهی، وزش باد در بعد از ظهر و بتدریج ابری با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد است. اتفاق می افتد.

  عکس/ گرد و غبار در اهواز

همچنین امروز و فردا بندرعباس با دمای 26 و 24 درجه سانتیگراد گرمترین و تبریز با دمای 1- درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید