هواشناسی ایران امروز 14:00/09/10

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، امروز 10 آذرماه در برخی نقاط استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

از بعدازظهر چهارشنبه سامانه بارشی در حال ورود به کشور است و در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی و شرقی و کردستان بارش ها را در پی خواهد داشت.

این سامانه روز پنجشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب استان‌های ساحلی دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز کشور موجب بارش باران، وزش باد شدید موقت، رعد و برق در استان های جنوبی و در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات استان ها واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی باعث بارش برف می شود.

به گزارش فرادید؛ روز جمعه بارش ها در شمال غرب و غرب و نیمه شرقی کشور، سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر، مناطق مرکزی و جنوبی کشور متوقف می شود. دریای خزر در روزهای پنجشنبه و جمعه مواج پیش بینی می شود.

بارش شدید باران در استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی روز شنبه با خروج سامانه بارشی از کشور رخ می دهد. در روزهای پنجشنبه و جمعه دمای هوا در نیمه شمالی کشور بین 8 تا 12 درجه کاهش می یابد. امروز و فردا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت آلودگی هوای طولانی مدت خواهیم داشت.

آلودگی شهرهای تهران، اصفهان و مشهد تا اواسط روز پنجشنبه ادامه دارد و از اواخر روز پنجشنبه میزان آلودگی در این شهرها کاهش می یابد.

  شبنم فرشاجو مربی بین المللی یوگا شد

آسمان تهران فردا متغییر ابری گاهی باران و برف و وزش باد با حداقل دمای 2 و حداکثر 15 درجه سانتیگراد و در روز جمعه ابری گاهی رگبار باران و کاهش تدریجی ابری با کمینه دما خواهد بود. -2 و حداکثر دما 12 درجه سانتیگراد.

امروز و فردا بندرعباس با دمای 30 درجه سانتیگراد و ارومیه با دمای 15 و 8 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید