هواشناسی ایران امروز 1400/08/24

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی ایران، امروز ۲۴ آبان ماه در بیشتر نقاط کشور و همچنین شهرهای صنعتی و پرجمعیت هوای پایدار حاکم است.

از روز سه شنبه برای استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل بختیاری، ارتفاعات و دامنه های جنوبی باد البرز و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف در دریای خزر آغاز می شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی کشور؛ بیشترین میزان بارش در این روز در دریای خزر پیش بینی می شود و در نواحی جنوب غربی بارش با رعد و برق همراه خواهد بود.

همچنین روز چهارشنبه فعالیت سامانه بارشی در استان های ساحلی دریای خزر، لرستان، خوزستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی با شدت کمتری ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت چهارشنبه این سامانه از شمال شرق کشور خارج می شود و در روزهای پنجشنبه و جمعه مجددا جوی پایدار و در شهرهای پرتردد و صنعتی افزایش غلظت آلاینده ها پیش بینی می شود.

در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در مناطق غربی، سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و چهارشنبه در دامنه های شرقی، شمال شرقی، مرکزی و جنوبی البرز دمای هوا بین 8 تا 12 درجه سانتی گراد کاهش محسوسی خواهد داشت. وزش باد شدید از سمت شمال شرق و شرق نیز در این دو روز پیش بینی می شود.

همچنین تنگه هرمز و شرق خلیج فارس اوایل امروز طوفانی و دریای خزر نیز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه طوفانی و طوفانی پیش بینی می شود.

لازم به ذکر است آسمان تهران فردا نیمه ابری و به تدریج با کمینه دمای 7 و حداکثر 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

  حضور پررنگ Exquino در نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس با جوایز ارزهای دیجیتال

امروز و فردا بندرعباس با دمای 31 و 30 درجه سانتیگراد گرمترین و اراک با دمای 10 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

وضعیت

دیدگاهتان را بنویسید