هواشناسی ایران امروز 14/12/12

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین پیش بینی های هواشناسی ایران، امروز 8 اسفند و تا 24 ساعت آینده سامانه بارشی در برخی نقاط شمال شرق، شرق ارتفاعات شرق و دامنه های البرز، شرق شرق به فعالیت خود ادامه می دهد. دریای خزر و بخشهایی از مرکز و جنوب شرقی .

در این روز شدت بارش در استان های خراسان شمالی، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، روز دوشنبه در نوار شرقی و روز سه شنبه در شرق کشور بارندگی کوتاه مدت خواهد بود که پس از آن سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

روز چهارشنبه جو اکثر نقاط کشور پایدار و آرام است و روز پنجشنبه سامانه بارشی دیگری از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود که موجب ابر، بارش باران، وزش باد شدید، کاهش دما و احتمال رگبار و رعد و برق در ارتفاعات می شود. و مناطق سردسیر و برف در آن تبدیل به استانی می شود که در این مناطق واقع شده و به تدریج جنوب غرب کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

طی 24 ساعت آینده در بخش‌هایی از شرق، جنوب شرق، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط موجب خیزش گرد و خاک می‌شود. خلیج فارس از بعدازظهر امروز تا سه شنبه طوفانی است.

همچنین آسمان تهران فردا صاف و بتدریج غبارآلود با کمینه دمای 6 و حداکثر 16 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه غبارآلود و ناسالم برای گروه های حساس با کمینه دمای 7 و بیشینه دمای هوا پیش بینی می شود. 18 درجه سانتیگراد.

  آمریکا از تغییر نظم جهانی هراس دارد

امروز و فردا بندرعباس با دمای 28 و 27 درجه سانتیگراد گرمترین و همدان با دمای 3- درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید