هواشناسی ایران امروز 14/10/1400

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی پیش بینی ایران، امروز سه شنبه 14 دی ماه در استان های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی و یزد بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید در مناطقی با برف و. بخش هایی از مرکز، شمال غرب در شمال شرق و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش و باران پیش بینی می شود.

بیشترین بارش امروز در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود. روز چهارشنبه با شمالی شدن جریانات، بارش و کاهش نسبی دما برای استان های ساحلی دریای خزر پیش بینی می شود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، با گذر امواج در سطح متوسط ​​برای مرکز، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و زاگرس، شمال شرق، شرق، بارش باران و برف و وزش باد شدید موقت و در شمال غرب بارش متناوب پیش بینی می شود.

بارش ها روز پنجشنبه در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و با شدت کمتری در خراسان رضوی، یزد و شرق هرمزگان ادامه دارد و اواخر همان روز سامانه بارشی از جنوب شرق کشور خارج می شود.

در روز جمعه برای اکثر نقاط کشور جوی پایدار پیش بینی می شود. روز شنبه در سواحل دریای خزر بار دیگر پیش بینی می شود.

طی سه روز آینده در جنوب شرق و شرق وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی سه روز آینده مواج و طوفانی و دریای خزر نیز در روز چهارشنبه طوفانی پیش بینی می شود.

  آمار مرگ تاج، امروز 2/1/14

آسمان تهران فردا ابری همراه با وزش باد و گاهی بارش پراکنده و در بعد از ظهر به تدریج کاهش ابر با کمینه دمای 3 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد و پنجشنبه صاف گاهی همراه با وزش باد و اوایل شب غبار محلی با کمینه دما. 2 و حداکثر دما از 7 درجه سانتیگراد.

امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۳ و ۲۲ درجه سانتیگراد و اردبیل با دمای یک و سه درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید