هواشناسی ایران امروز 14/10/10

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی امروز 10 دی ماه در هرمزگان و جنوب استان های بوشهر، فارس، کرمان و سیستان و سیستان و بلوچستان بارش باران همراه با رعدوبرق و وزش باد گاهی پیش بینی می شود و در برخی نقاط استان های واقع شده است. در ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی همچنین بارش های پراکنده در شرق و غرب کشور دور از انتظار نیست.

روز یکشنبه بارش به تدریج کل کشور را فرا گرفت به جز نوار شمالی که گاهی بارندگی دارد.

به گزارش فراد وی با اشاره به بارش های پراکنده در شمال غرب کشور افزود: در روز دوشنبه بارش ها در سراسر کشور به جز شمال غرب که بارش های کوتاهی وجود دارد ادامه دارد.

در جنوب شرق کشور شامل شرق هرمزگان و جنوب استان های کرمان و سیستان و بلوچستان و در بخش هایی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز و شرق کشور و مرکز و غرب خزر بارش شدید پیش بینی می شود. سواحل . .

روز چهارشنبه در برخی مناطق سواحل شرقی، جنوب شرقی و مرکزی دریای خزر نیز بارش کوتاه مدت وجود دارد. در این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و مرتفع استان های مذکور به صورت برف خواهد بود.

از شنبه تا دوشنبه در برخی از استان های نیمه جنوبی کشور به ویژه شنبه در هرمزگان، یکشنبه در بوشهر، کوگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، کرمان، جنوب اصفهان و دوشنبه در بوشهر و کوهی بارندگی وجود دارد. ، کویگی -احمد، فارس، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی و جنوب اصفهان سنگین و همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و احتمال بارش تگرگ خواهد بود.

  آیا سیارات هم می توانند باهوش باشند؟

روزهای یکشنبه و دوشنبه در برخی مناطق سیستان و بلوچستان و کرمان وزش باد بسیار شدید با احتمال گرد و خاک می‌وزد.

طوفان و طوفان طی پنج روز آینده در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان متناوب خواهد بود. روزهای شنبه و یکشنبه دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر افزایش می یابد. .

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت خطرات هواشناسی ادامه داد: آلودگی هوا تا روز یکشنبه (13 دی) در تهران و کرج ادامه دارد.

آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد و بارش متناوب در اواخر وقت با کمینه دمای 3 و حداکثر 10 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه با متغیر تا ابری و در برخی ساعات همراه با بارش باران و باد با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 9 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

امروز و فردا بندرعباس با دمای 23 و 21 درجه سانتیگراد و تبریز با دمای 1- و 1 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید