هواشناسی ایران امروز 14/08/15

فرادید| بر اساس اخطارهای سازمان هواشناسی کشور، روز 15 آبان ماه در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی و همچنین در دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان بارش متناوب رخ می دهد. استان های مرکزی، قم، غرب اصفهان، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، غرب یزد، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان بارش باران، وزش باد، باران و رعد و برق .

همچنین در این مناطق کاهش نسبی دما در حدود 3 تا 5 درجه سانتیگراد و در نواحی شیب دار و مرتفع بارش برف پیش بینی می شود.

روز یکشنبه بارش ها در دامنه های جنوبی البرز و استان های غرب و مرکز کشور کاهش می یابد و در مناطق جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق کشور ادامه دارد. در این روز در جزایر واقع در خلیج فارس افزایش ابر، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید است.

لازم به ذکر است بارش ها در جنوب غرب کاهش می یابد و در استان های فارس، شرق چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی رگبار و رعد و برق شکسته پیش بینی می شود.

به گزارش فرادید و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور روز سه شنبه در شرق و جنوب شرق کشور پدیده غالب وزش باد و در ارتفاعات کرمان و هرمزگان ابر و بارش کوتاه مدت خواهد بود.

روز چهارشنبه در سراسر کشور جوی پایدار برقرار می شود و در اواخر فصل با نفوذ جریانات شمالی غرب دریای خزر بارش در اردبیل و گیلان آغاز می شود.

  هنگام استفاده از ضد آفتاب چه اشتباهاتی مرتکب می شویم؟

آسمان تهران فردا ابری همراه با مه خفیف گاهی باران و بتدریج کاهش ابر با کمینه دمای 7 و حداکثر 12 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه صاف تا نیمه ابری و گاهی وزش باد با کمینه دمای 6 و بیشینه. دمای 13 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

امروز و فردا بندرعباس به عنوان گرم ترین مرکز کشور با دمای 32 و 30 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود. سردترین مراکز استان های کشور امروز اراک، قزوین، کرج و همدان با دمای 8 درجه سانتیگراد هستند و اراک فردا با دمای 9 درجه سانتیگراد این شرایط را تجربه می کند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید