هواشناسی ایران امروز 14/08/146

فرادید| بر اساس اخطارهای سازمان هواشناسی امروز 26 آبان ماه در استان های ساحلی دریای خزر چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، شمال فارس، کرمان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان در خراسان جنوبی، جنوب مرکزی شرق لرستان و ارتفاعات سمنان بارش باران، برف و وزش باد پیش بینی می شود.

همچنین در استان های هرمزگان و بوشهر افزایش ابر پراکنده، رگبار و رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش فرادید بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، در این روز به دلیل وزش باد شدید در شرق استان های یزد و کرمان، غرب خراسان جنوبی و بخشی از سیستان و بلوچستان احتمال گرد و خاک وجود دارد.

روز پنجشنبه در نواحی جنوبی استان فارس و مناطقی از کرمان و هرمزگان بارش پراکنده باران و وزش باد و روز جمعه در ارتفاعات کرمان پیش بینی می شود. در سایر نقاط کشور نیز روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه هوای آرام و با افزایش غلظت و تجمع آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی و شلوغ پیش بینی می شود.

روز چهارشنبه در شمال شرق کشور دمای هوا حدود 7 تا 14 درجه کاهش می‌یابد، بنابراین بارش در استان خراسان رضوی همراه با برف و در استان‌های دامنه‌های جنوبی البرز، مناطق مرکزی و شرقی با بارش برف همراه است. پیش بینی می شود دمای هوا بین 6 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش یابد.

در روزهای یکشنبه و دوشنبه با ورود سامانه بارشی، مناطق جنوب غرب کشور و دامنه های زاگرس مرکزی شامل استان های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و در شمال غرب پراکنده است. و نواحی غربی کشور بارش.

  شکایت معلمان از طرح نمره دهی

آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و در روز جمعه صاف و غبارآلود با کمینه دمای 4 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. امروز و فردا بندرعباس با دمای 31 و 30 درجه سانتیگراد گرمترین و مشهد با دمای 2 و 9 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید