هواشناسی ایران امروز 14/08/08

فرادید| بر اساس آخرین داده های مدل های هواشناسی ایران، امروز پنجشنبه 27 آبان و جمعه در برخی نقاط هرمزگان، تنگه هرمز و جزایر خلیج فارس، بوشهر، فارس و ارتفاعات شرقی کهگیلویه و بویراحمد و جنوب غرب اصفهان رگبار و رعد و برق و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و بارش باران و برف در ارتفاعات کرمان پیش بینی می شود.

همچنین از امروز تا شنبه با توجه به پایداری جو و عدم تحرک نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت واقع در نیمه شمالی کشور افزایش غلظت آلاینده های هوا و کاهش خواهد داشت. در کیفیت هوا

به گزارش فرادید؛ از اواخر روز شنبه سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شده و بخش هایی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب را در بر می گیرد.

گستره این سامانه بارشی روز یکشنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و دوشنبه با گسترش و تقویت این سامانه بارشی علاوه بر مناطق مذکور از دریای خزر. و برخی قسمت های شمالی شرقی خواهد بود.

روز سه شنبه از شدت فعالیت این سامانه بارشی در مناطق مشخص شده کاسته می شود و از اواخر همین روز از مرزهای شمال شرق کشور خارج می شود و در نقاط و ارتفاعات سردسیر بارش برف خواهد داشت.

لازم به ذکر است در تنگه هرمز روزهای پنجشنبه و جمعه مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا متغیر ابری و مه گاهی غبار محلی در بعدازظهر نیمه ابری با کمینه دمای صفر و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و روز شنبه صاف و غبار محلی، بعد از ظهر نیمه ابری و گاهی وزش باد. حداقل دما 2 و حداکثر دما 12 درجه سانتیگراد است.

  قانون تغییر ساعت رسمی کشور لغو شد؟!

امروز و فردا بندرعباس با دمای 32 و 31 درجه سانتیگراد گرمترین و قزوین با دمای 7 درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید