هواشناسی ایران امروز 14/08/02/08

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی و آینده نگر سازمان هواشناسی کشور، امروز 8 اردیبهشت ماه در اکثر نقاط کشور به جز بوشهر، خوزستان، فارس، هرمزگان و استان های سیستان و بلوچستان در ساعاتی از شبانه روز به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب بارش باران، رعد و برق، وزش باد در برخی مناطق و در مناطق همراه با تگرگ هوای موقت شدید پیش بینی می شود.

شدت بارش امروز برای شمال غرب و غرب کشور است. پنج‌شنبه در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی آلبورگ در استان‌های زنجان، قزوین، آلبورگ، تهران، سمنان، ارتفاعات البرز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، کرمانشاه، همدان، خراسان رزاه و رضوی، مرکزی. بارش های جنوب ادامه خواهد داشت.

به گزارش فراد و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور از روز جمعه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود و در نواحی شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.

در این روز در نیمه غربی، مناطق مرکزی و استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز و شنبه و یکشنبه هفته آینده علاوه بر این مناطق در شمال شرق و شرق کشور در ساعات بارانی پیش بینی می شود.

خلیج فارس نیز روز جمعه طوفانی خواهد بود. از بعدازظهر امروز آسمان تهران بتدریج ابری گاهی وزش باد شدید، رعد و برق و رعد و برق خواهد بود.

بر اساس پیش بینی ها و نقشه های هواشناسی، هوای استان تهران نیمه ابری تا نیمه ابری، گاهی ابری همراه با وزش باد شدید، گاهی همراه با بارش باران و رعد و برق و احتمال رگبار تگرگ است.

  سهام عدالت سقوط کرده است

بر اساس داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده با هجوم دوره‌ای به بخش‌هایی از سامانه بارشی، نیمه ابری تا نیمه ابری، در برخی ساعات ابری همراه با وزش باد شدید، گاهی با بارش باران و رعد و برق و احتمال در نواحی شیبدار بارش تگرگ به ویژه بعدازظهرهای جمعه و شنبه که در برخی نقاط به ویژه جنوب استان گاهی همراه با وزش باد بسیار شدید و گرد و خاک و کاهش دید پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای 30 درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شد.

آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری و بارش متناوب و بعد از ظهر نیمه ابری و وزش باد و غبارآلود با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و در روز جمعه نیمه ابری تا ابری و در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و هر از گاهی وزش باد شدید با احتمال تگرگ با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید