هواشناسی ایران امروز 14/04/09

فرادید| بر اساس اخطارهای سازمان هواشناسی کشور، پس از جریانات شمالی در دریای خزر، امروز پنجشنبه چهارم آذرماه در مازندران، گیلان، اردبیل و با شدت کمتر در استان گلستان، بارش باران، وزش باد شدید موقت، کاهش دما 8 تا 10 درجه) و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

روز جمعه بارش ها در سواحل دریای خزر به صورت پراکنده و محدود به استان های گیلان و غرب مازندران خواهد بود.

همچنین امروز و فردا در استان‌های شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ابرناکی، بارش متناوب و رعد و برق.

به گزارش فرادید و طبق اعلام سازمان هواشناسی روز شنبه جوی پایدار در بیشتر نقاط کشور خواهیم داشت. هوای ابری و بارش پراکنده در روز یکشنبه در برخی استان های شمال غرب کشور پیش بینی می شود.

با تقویت جریان های جنوبی روز دوشنبه در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. بارش های کوتاه مدت برای این روز در بخش هایی از استان های اصفهان، مرکزی، خراسان جنوبی و یزد پیش بینی می شود.

روزهای یکشنبه و دوشنبه در جنوب غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق شیب دار گرد و خاک دور از انتظار نیست.

امروز از شنبه تا دوشنبه دریای خزر و غرب تنگه هرمز و خلیج فارس مواج خواهد بود. لازم به ذکر است طی 3 روز آینده در اکثر شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های هوا و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

  چگونه با سلول های بنیادی ناباروری را درمان کنیم؟!

آسمان تهران فردا نیمه ابری و غبار محلی با کمینه دمای 6 و حداکثر 14 درجه سانتیگراد و روز شنبه صاف تا نیمه ابری و غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دما پیش بینی می شود. 15 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید