هواشناسی ایران امروز 12/11/1400

فرادید| بر اساس اخطار قرمز سازمان هواشناسی کشور در روز یکشنبه 12 دی ماه در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و پرو یفاوه. برف، باران و باد. شدت موقت پیش بینی می شود.

رگبار پراکنده در استان‌های جنوبی و جزایر خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و بارش پراکنده در استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، استان‌های دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق و غرب. انتظار می رود.

در روز دوشنبه در بیشتر مناطق کشور بارش خواهد بود. برای روز یکشنبه در استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و روز دوشنبه در استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان بارش باران پیش بینی می شود.

به گزارش فراد و به نقل از سازمان هواشناسی کشور؛ در روز سه شنبه بیشترین بارش ها در استان های سیستان و بلوچستان و سواحل عمان و در شمال شرق، شرق، مرکز، جنوب و شمال غرب کشور بارش های پراکنده خواهد بود.

روز چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور بارندگی مجدد خواهد بود. شدت بارش در این روز در استان های ساحلی خزر است. سامانه بارشی روز پنجشنبه در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان بارش خواهد داشت.

طی دو روز آینده وزش باد شدید در شرق و جنوب شرق کشور خواهد بود. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی سه روز آینده و دریای خزر در روزهای دوشنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا ابری و در برخی ساعات بارانی و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه صاف تا متغیر ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

  11 روش برای استفاده مجدد از وسایل قدیمی

امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۱ و ۲۲ درجه سانتیگراد گرمترین و ارومیه با دمای یک درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید