هواشناسی ایران امروز 10/02/10

فرادید| بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه های هواشناسی ایران امروز یکم اردیبهشت و طی پنج روز آینده، گذر دوره ای امواج از سطح میانی جو در اکثر نقاط کشور موجب بارش باران و وزش باد خواهد شد.

بر این اساس امروز در بیشتر مناطق رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید یا گرد و خاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می شود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، بارش‌ها در شمال زنجان، بخش‌هایی از مازندران، گلستان، غرب خراسان شمالی شدید و در استان‌های مرزی کرمانشاه، ایلام، غرب خوزستان و شرق کشور پراکنده و خفیف خواهد بود.

روز یکشنبه بارش در سراسر کشور و در غرب کردستان، استان های شمالی همدان، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان رضوی، بارش شدید و خفیف در جنوب و روز دوشنبه در نیمه شمالی کشور بارش های متناوب ادامه خواهد داشت. گلستان، استان خراسان

شمال و شمال خراسان رضوی و در نواحی مرکز شرق و جنوب شرق وزش باد شدید گاهی گرد و خاک خواهد بود.

روز سه‌شنبه در نوار شمالی و در استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بارش گاهی وزش باد و در دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل شمالی بارش پراکنده و خفیف است.

در روز چهارشنبه در شمال غرب کشور و دامنه های جنوبی البرز، سواحل شمالی و شمال شرق بارندگی گاهی وزش باد ادامه دارد. طی سه روز آینده وزش باد شدید در مناطق جنوبی و شرقی کشور خواهد بود.

امروز در نواحی غرب و جنوب غرب کشور و روز یکشنبه در شمال غرب و غرب کشور گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. تنگه هرمز و دریای عمان در روزهای شنبه و یکشنبه و خلیج فارس و دریای عمان در روز دوشنبه به هم می رسند.

  چرا وزن کم نکنیم؛ به 4 عامل اصلی فکر کنید!

آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری و در بعدازظهر رگبار و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه ابری متغیر گاهی ابری و وزش باد همراه با وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق و رعد و برق خواهد بود. حداقل دما 15 و حداکثر دما 23 درجه سانتیگراد.

امروز بندرعباس با دمای 36 درجه سانتیگراد و فردا اهواز با دمای 37 درجه سانتیگراد و امروز و فردا شهرکرد با دمای 6 و 3 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید