هواشناسی ایران امروز 05/02/1401

فرادیک| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌بینی هوای ایران، امروز 11 مرداد و طی دو روز آینده در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و شمال استان‌ها بارش باران و رعد و برق خواهد بود. آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و وزش باد شدید موقت و در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان جنوب کرمان در برخی نقاط هرمزگان و جنوب شرق فارس بارش پراکنده در نقاطی گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گرد و خاک پیش بینی می شود. به خصوص در بعد از ظهر و اوایل شب.

روز سه‌شنبه در رشته‌کوه‌های البرز مرکزی و در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، جنوب و شرق فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، خراسان جنوبی، خراسان جنوبی، غرب بارش پراکنده خواهد بود. و جنوب یزد بارش شدید باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود

روز چهارشنبه در گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، قم، غرب و جنوب اصفهان و جنوب یزد بارش پراکنده باران و رعد و برق و وزش باد موقتی شدید و همچنین در استان‌های کرمان، هرمزگان در شمال سیستان و. بلوچستان و در نیمه شرقی فارس بارش باران و رعد و برق و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

به گزارش فرادید و طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور؛ روز پنجشنبه بارش در استان های جنوبی کشور شدت می گیرد و استان های بوشهر، چهارمحال، بختیاری، کوگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد. در دریای عمان و تنگه هرمز تا پایان هفته، از دوشنبه تا جمعه در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تا دو روز آینده در دریای خزر مواج خواهد بود.

  آیا خروپف درمان می شود؟!

طی دو روز آینده وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی نقاط غرب و جنوب غرب، برخی نقاط استان های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، شمال اصفهان و شرق یزد پیش بینی می شود که افزایش آلاینده های جوی را در پی خواهد داشت. و کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک از بعدازظهر با حداقل دمای 23 درجه و حداکثر دمای 35 درجه و روز سه شنبه نیمه ابری و گاهی وزش باد همراه با حداقل دما 24 درجه و حداکثر 36 درجه سانتیگراد.

امروز و فردا اهواز با دمای 47 و 46 درجه سانتیگراد گرمترین و زنجان با دمای 11 و 10 درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور است.

هواشناسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید