هواشناسی ایران امروز ۱۳۰۱/۰۴/۱۳

فرادیک| بر اساس آخرین نقشه های هواشناسی ایران امروز 22 تیرماه در نواحی اردبیل، گیلان، مازندران و رشته کوه های البرز مرکزی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و همچنین در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود. کوه های جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی باران، رعد و برق و وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک است.

در این روز دامنه های جنوبی البرز، مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدیدی را تجربه می کند که پس از چند ساعت باعث خیزش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و دید افقی می شود.

به گزارش فرادید و طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور؛ روز سه شنبه در نواحی جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ارتفاعات جنوب کرمان و جنوب شرق فارس افزایش ابر همرفتی، در ساعات بعدازظهر بارش و رعد و برق پیش بینی می شود و وزش باد در مناطق شرقی ادامه خواهد داشت. , شمال شرق و مرکز کشور .

طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در استان های مرزی ایلام، خوزستان، بوشهر و جنوب فارس وزش باد همراه با گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود. در نیمه شرقی سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز واقع در تهران، سمنان و در شمال شرق کشور تمایل به کاهش نسبی دما حاکم است.

روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در اکثر مناطق کشور جوی پایدار با افزایش نسبی دما برقرار می شود و تنها در جنوب سیستان بلوچستان در برخی نقاط هرمزگان افزایش ابر و بارش های پراکنده پیش بینی می شود.
تا ساعاتی دیگر وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شرق، جنوب شرق و نواحی مرکز کشور ادامه خواهد داشت.

  چهار ثانیه ورزش برای کاهش خطرات ناشی از نشستن طولانی مدت

روز جمعه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی می شود و آسمان شمال غرب و غرب کشور غبارآلود و وزش باد در شمال غرب کشور افزایش می یابد. جنوب خوزستان، بوشهر و در شمال خلیج فارس.

تا اواسط امروز در دریای خزر و تا پنج روز آینده در شرق دریای عمان مواج خواهد بود. آسمان تهران فردا صاف و وزش باد با کمینه دمای 19 درجه و حداکثر 32 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود و در روز چهارشنبه آسمان در نقاطی صاف و وزش باد با کمینه دمای 21 درجه سانتیگراد و بیشینه دما پیش بینی می شود. 33 درجه سانتیگراد

امروز و فردا اهواز با دمای 45 و 46 درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل و زنجان با دمای 9 و 10 درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

هواشناسی ایران

دیدگاهتان را بنویسید