هواشناسی ایران امروز ۱۳۰۰/۱۱/۱۲

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی امروز سه شنبه 12 بهمن ماه با فعالیت سامانه بارشی در کشور در اکثر مناطق به جز اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، استان های ساحلی خزر و سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارش برف و باران. وزش باد شدید موقتی و رعد و برق در استان های جنوبی پیش بینی می شود.

شدت بارش ها شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد است و از بعدازظهر سه شنبه به تدریج از سمت غرب کاهش ابر خواهیم داشت.

این سامانه بامداد چهارشنبه از سمت شمال شرق کشور را ترک می کند و روز سه شنبه در جنوب غرب، جنوب، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و در روز چهارشنبه در برخی نقاط کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود.

به گزارش فراد و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور در سایر نقاط کشور تا روز جمعه هوای آرام خواهیم داشت و روز جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور، در شمال غرب، استان های غربی واقع در دامنه البرز مرکزی و زاگرس مرکزی.

روز شنبه علاوه بر این مناطق، در شمال شرق بارندگی، روز شنبه در استان های ساحلی خزر افزایش بارش و کاهش دما در شمال کشور پیش بینی می شود. خلیج فارس از بعدازظهر سه شنبه تا پنجشنبه مواج، دریای عمان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و دریای خزر در روز شنبه مواج است.

آسمان تهران فردا صاف تا ابری و گاهی وزش باد با کمینه دمای صفر و حداکثر 11 درجه سانتیگراد و پنجشنبه نیمه ابری تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و بعد از ظهر بتدریج ابری با حداقل دمای 3 و یک درجه سانتیگراد. حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد.

  10 نوشیدنی سرطان زا

امروز تبریز با کمینه دمای 8- درجه سانتیگراد و فردا زنجان و همدان با حداقل دمای 8- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان و امروز و فردا بندرعباس با حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد است. گرم ترین مرکز استان

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید