هواشناسی ایران، امروز 14:00/09/08

فرادید| بر اساس تجزیه و تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، 8 آذرماه در جنوب کرمان، هرمزگان، جزایر تنگه هرمز، جنوب شرق فارس، برخی نقاط خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید. پیش بینی.

روز سه شنبه ۹ آذرماه در جزایر واقع در تنگه هرمز، برخی مناطق کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان ابر و رعد و برق پیش بینی می شود. در سایر نقاط کشور هوای آرام و پایدار پیش بینی می شود.

به گزارش فرادید؛ بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، روز چهارشنبه 10 آذرماه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و شمال کردستان، وزش باد شدید و باران پیش بینی می شود.

دامنه این سامانه روز پنجشنبه 13 آذرماه، کل نوار غرب کشور، دامنه های جنوبی البرز و همچنین شمال بوشهر، غرب اصفهان و کوم را در بر می گیرد.

روز جمعه 13 آذرماه در سواحل شمالی دامنه های زاگرس به سمت غرب و جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز، در برخی از مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور بارش شدید باران و وزش باد پیش بینی می شود. بارش برف در مناطق مرتفع و سردسیر خواهد بود.

روز شنبه 13 آذرماه در شرق و شمال شرق کشور بارش خفیف و وزش باد پیش بینی می شود و این سامانه به تدریج از شرق کشور خارج می شود. تنگه هرمز و غرب دریای عمان طی دو روز آینده طوفانی و متلاطم خواهد بود و افزایش غلظت آلاینده‌های هوا و بدتر شدن کیفیت هوا در شهرهای صنعتی پرجمعیت تهران، کرج، اصفهان و اراک پیش‌بینی می‌شود.

  درگیری برای نسل های آینده جامعه 24

در روزهای سه شنبه و چهارشنبه وزش باد جنوب غربی و افزایش نسبی دما حدود 5 تا 7 درجه سانتیگراد در سواحل شمال غرب و شمال و کاهش نسبی دما در روز پنجشنبه در این مناطق حدود 7 تا 9 درجه سانتیگراد مشاهده می شود. جمعه. دریای خزر طوفانی خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف و غبارآلود با کمینه دمای 7 و حداکثر 17 درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه متغیر تا نیمه ابری و غبارآلود با کمینه دمای 8 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. امروز و فردا اهواز با دمای 27 و 28 درجه سانتیگراد و بندرعباس با دمای 27 درجه سانتیگراد و ارومیه با دمای 14 و 16 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید