هواشناسی ایران، امروز 14/10/1300

فرادید| بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی امروز 13 دی ماه، سامانه بارشی کل کشور را فرا می گیرد و بارش و وزش باد و در مناطق جنوبی گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و همچنین در مناطق مستعد تگرگ خواهد بود. و تگرگ و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.

بامداد دوشنبه و سه شنبه وزش باد شدید در جنوب شرق کشور و وزش باد بسیار شدید در شرق استان کرمان. در شرق هرمزگان، جنوب شرق کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق خراسان رضوی و جنوب خراسان بارندگی فراوان خواهد بود.

به گزارش فراد بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، سامانه بارشی روز سه شنبه در نیمه شرقی کشور فعال بود.

بارش شدید باران در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و از بعدازظهر سه شنبه با ورود موجی دیگر در شمال غرب کشور، در مناطق شمال غرب و برخی از مناطق غربی کشور بارش برف و باران پاره پاره آغاز می شود. .

روز چهارشنبه که دریای خزر به سمت شمال می رود، بارش باران سواحل شمالی و شمال شرق کشور را فرا می گیرد و در سایر مناطق به جز جنوب کشور گاهی باران و برف و باد می آید. آن روز در مازندران باران شدیدی می بارد.

پنجشنبه در شرق و جنوب شرق کشور بارش همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود. خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی سه روز آینده و دریای خزر از دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود. جمعه در اکثر نقاط کشور آسمان آفتابی پیش بینی می شود.

  آخرین آمار زمین لرزه اخیر در افغانستان

آسمان تهران فردا نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه با متغیر تا ابری و احتمال بارش کوتاه مدت و وزش باد با حداقل دمای 2 و 2 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. حداکثر دمای هوا 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

امروز و فردا بندرعباس با دمای 23 و 22 درجه سانتیگراد گرمترین و تبریز با دمای یک درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

آب و هوای ایران

دیدگاهتان را بنویسید