هنگام قطع ترمز خودرو چه باید کرد؟

یکی از خطراتی که مدام رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه را تهدید می کند این است که ترمزها به درستی کار نمی کنند. اما وقتی ترمز خودرو را قطع می کنید چه باید کرد؟

کارشناسان خودرو می گویند بررسی منظم ترمز بهترین راه برای جلوگیری از علت تصادف است.

برای بررسی ترمزها باید از گوشه ها و پاهای خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر صدای ترمز شنیدید که می تواند خطرناک باشد، یا اگر احساس کردید که پدال ترمز با روزهای دیگر متفاوت است، خودرو را در کنار جاده متوقف کنید.

اما ممکن است هنگام رانندگی در جاده با این مشکل مواجه شوید. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای کنترل خودرو و کاهش آسیب انجام دهید.

با استفاده از کلاچ خودرو را کمی کاهش دهید و به دنده پایین‌تر تغییر دهید.

به سمت راست جاده برانید و از سمت صاف جاده خارج شوید، این کار را به آرامی و با احتیاط انجام دهید، همانطور که در آینه ها نگاه می کنید و به ترافیک توجه می کنید.

گاهی اوقات برخی از وسایل اضافی داخل خودرو مانند بطری های آب، توپ های کوچک یا سایر اشیاء که باعث ثابت ماندن پدال ها و اختلال در عملکرد ترمز می شوند، به این نکته توجه کنید و این وسایل را از جلوی صندلی راننده دور نگه دارید.

از علائم هشدار دهنده مانند چراغ راهنما برای هشدار دادن به سایر وسایل نقلیه استفاده کنید. اگر قرار است به جایی ضربه بزنید، کم خطرترین را انتخاب کنید. همه چیز بر مردم ارجحیت دارد. آرام بمان. دانستن این چیزها و توانایی انجام آنها به جای وحشت و اضطراب به شما اعتماد به نفس می دهد.

  مضرات نخوردن شام و صبحانه در ماه رمضان

پس از اینکه خودرو را ایمن متوقف کردید به فکر راه اندازی مجدد نباشید، حتی اگر ترمزها به طور تصادفی دوباره شروع به کار کنند. ماشین را به یک کارگاه نشان دهید.

دیدگاهتان را بنویسید