هندبال ایران جهانی شده است

تیم ملی هندبال کشورمان در دومین دیدار خود از مرحله دوم مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و راهیابی به جام جهانی لهستان از ساعت 14:30 به مصاف کویت رفت و در آخرین دقیقه با نتیجه 27 بر 26 پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. در جام جهانی جام جهانی 2023 که در سوئد و لهستان برگزار می شود.

در این دیدار برای ایران دو لژیونر هندبال کشورمان افشین صادقی و پویا نوروزی نژاد به میدان رفتند که در 4 بازی گذشته حضور نداشتند.

داوران این دیدار آدام بیرو و بانده کیس از مجارستان بودند.

نیمه اول درخشش سیاوشی و جنگ روانی کویتی ها

در دقایق ابتدایی این دیدار دو تیم به تبادل نظر پرداختند. سیاوشی نیز در این دیدار موفق بود و چندین موقعیت گلزنی را از حریف گرفت. شاگردان مانوئل در دقیقه 17 و پس از دو دقیقه محرومیت بازیکن کویتی موفق شدند اختلاف گل با کویت را به 2 گل کاهش دهند.

بازیکنان کویت در ادامه سعی کردند بازی را از نظر روانی به حاشیه برانند و روحیه بازیکنان ایران را تضعیف کنند و تنش ایجاد کنند.

بازیکنان کویت به این روند ادامه دادند و سجاد استکی یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان ایران را در دو دقیقه مجبور به اخراج کردند. در دقیقه 25 با وجود اینکه سیاوشی چندین بار دروازه ایران را بسته نگه داشت اما در نهایت کویتی ها 8 بر 8 به تساوی رسیدند.

در دقیقه 28 این بازیکن کویتی با اشتباه خطرناک پویا نوروزیان دو دقیقه از زمین اخراج شد. چند ثانیه بعد بازیکن دوم کویت اخراج شد. در نهایت این نیمه با تساوی 11 بر 11 به پایان رسید.

  هیچ برنامه ای برای برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق وجود ندارد

نیمه دوم؛ مسابقه را با کویتی ها عوض کنید و در آخرین ثانیه پیروز شوید

کویتی ها نیمه دوم را با داگلاس در مقابل ایران آغاز کردند اما در ادامه شاگردان فرناندز ابتدا بازی را به تساوی کشاندند و سپس مقابل حریف به گل رسیدند.

این نیمه با رقابت دو تیم و با تساوی یا تفاضل حداقل یک گل دو تیم ادامه یافت. در دقیقه 15 محتبی حیدرپور با خطا روی بازیکن کویت به مدت دو دقیقه از بازی اخراج شد.

در این شرایط کویتی ها موفق شدند تفاضل گل خود با ایران را به دو برسانند. دقایقی بعد ایرانی ها این فرصت را داشتند که بازی را به تساوی بکشند اما با فرصت های از دست رفته کار به دقیقه 20 رسید و بار دیگر دو تیم این بار با گل بیستم با تساوی به پایان رسیدند. محمد سیاوشی همچنان در دروازه ایران می درخشید اما بازیکنان ایران فرصت گلزنی را از دست دادند و کویتی ها باز هم فاصله خود را به دو گل رساندند.

در دقیقه 25 کویتی دو دقیقه با اشتباه پویا نوروزی نژاد اخراج شد و چند ثانیه بعد همین سرنوشت برای کویتی دوم رقم خورد. این فرصت خوبی برای شاگردان فرناندز بود تا در دقیقه 26 بار دیگر بازی را به تساوی بکشانند. اخراج پویا نوروزی نژاد در دقایق پایانی به نظر کار را برای ایران پیچیده کرد اما در همان زمان شاگردان فرناندز پیش افتادند.

این بازی دو ثانیه تا پایان بازی با تساوی 26 بر 26 به طول انجامید و سجاد استکی با یک ضربه سرکش موفق شد گل برتری ایران را به ثمر برساند. این ضربه، صعود ایران به نیمه نهایی و جام جهانی 2023 را امضا کرد.

  بهترین واکسن ضد اومیکرون شناسایی شده است

یونس اطری، محمدرضا اورعی، احسان ابویی، محتبی حیدرپور، امیدرضا سرپوشی، محمد سیاوشی، علی رحیمی کازرونی، محمدرضا کاظمی، محمد کیانی، یاسین کبیریان، کیارش تجمی گوهامدی، موهاما و حسین جهانی اعضای تیم ملی کشورمان هستند.

مانوئل مونتایا فرناندز سرمربی تیم ملی ایران است. همچنین کیوان صادقی به عنوان مدیر فنی، محسن طاهری و مسعود ضرابی به عنوان مربی، فرید علیمرادی به عنوان مربی دروازه بانان، علی بخشی به عنوان متخصص تغذیه و درمانگر و ناصر سلیمی به عنوان آنالیزور و سرپرست تیم از اعضای کادر فنی تیم ملی ایران هستند.

نتایج کامل تیم ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:

دور گروهی و مرحله اول:
ایران 32 – 10 استرالیا
ایران 42-29 هند
ایران 24-20 عربستان سعودی

دور دوم:
ایران 28-25 عراق
ایران – کویت

تیم ملی کشورمان در آخرین دیدار خود از این مرحله از ساعت 16:30 روز چهارشنبه به مصاف بحرین می رود.

دیدگاهتان را بنویسید