همین وجود مسعود میرکاظمی برای کشتن رئیسی کافی است

جامعه 24 بار دیگر سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان شهروندان این استان را نگران کرده است. به گفته علیرضا شهرکی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان، بارندگی در شبانه روز گذشته موجب جاری شدن سیل در 8 شهرستان و 35 روستای جنوب استان و مسدود شدن 8 راه فرعی در این منطقه شد.

به گفته شهرکی، در حال حاضر محورهای رحمت آباد – مهرستان، مهرستان – سوران، مهرستان – سرزاب، مهرستان – ایرانشهر، کسرکند – نیکشهر، دلقان – ایرانشهر، فنوج – کتیج – رامشک و اسپکه – فنوج در جنوب استان بسته است. امدادگران در تلاش برای بازکردن این جاده ها هستند.

در واقع هر سال با بارش باران های موسمی در جنوب استان چنین بحرانی وجود دارد، یک سال خسارت بیشتر و یک سال کمتر است، در تمام این مدت مقامات محلی علت این همه خسارت و نگرانی هر ساله عدم احداث و بازسازی بند در جنوب استان است.

پدیده تکرارشونده سیل در فصل باران های موسمی

معین الدین سعیدی نماینده چابهار در مجلس که سال هاست به دنبال راه حلی برای جلوگیری از این سیلاب ها بوده است به رویداد۲۴ گفت: همه ساله درست در این موقع از سال که اصطلاحا به آن فصل موسمی می گوییم شاهد هستیم. باران های سیل آسا که معمولا خسارات زیادی به زیرساخت های منطقه وارد می کند.

وی ادامه می دهد: هر بار که می گوییم با توجه به محدودیت منابع آبی در استان سیستان و بلوچستان حداقل باید برای محدود کردن این آب چاره ای اندیشید و آن راه حل مشخصا ایجاد سد بتنی در کنار رودخانه باهو است. و بارها آن پیشنهاد وزرای جدید و قدیم را ارائه دادیم، برق دادیم اما هیچ اتفاقی نیفتاد و هر سال میلیون ها متر مکعب آب پس از بارندگی به دریا می ریزد و مردم از این میزان آب محروم می شوند و نمی توانند از آن استفاده کنند. .

  ترافیک سنگین و بی سابقه در تهران

دیدن سازمان برنامه و بودجه بر اساس عدالت نیست

نماینده چابهار می گوید: در خصوص موضوع حفظ آب و ایجاد دایک های حفاظتی بر روی رودخانه های کاجو و باهو و سایر رودخانه های فصلی این منطقه هنوز اقدام لازم صورت نگرفته و همچنان پیگیر این موضوع هستیم. در سال 2018 بیش از یک میلیون مترمکعب آب از این مسیر به دریا ریخته شد و چاره ای نبود، تاکید کردیم در مسیر رودخانه باهو 5 سد بتنی شناسایی شود. امسال آب به دریا می ریزد و با انجام اقدامات لازم مانند احداث این سدها می توان از این آب برای شهروندان استفاده کرد.

وی می افزاید: مهم ترین پروژه حوضه آبریز کشور را که مربوط به کنترل جریان های آب بود در منطقه اورکی در محدوده منطقه کاجو آغاز کردیم که پیشرفت نسبتا خوبی داشته است اما تاکنون مهمترین اولویت ما بوده است. احداث سدهای بتنی بر روی رودخانه باهو است که تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه سعیدی از سال 94 که رئیس شورای شهر چابهار بود پیگیر ساخت این سدها بود، می گوید: وزارت نیرو کمبود اعتبارات لازم را دلیل عدم ساخت این سدها عنوان کرد. ما برای اعطای این اعتبار با سازمان برنامه و بودجه در تماس هستیم اما از آنجایی که نوع این سازمان بر اساس توزیع عادلانه فرصت ها و منابع در کشور نیست، معتقدم امیدی به این آقایان نیست. .

صرف حضور میرکاظمی برای کشتن یک رئیس کافی است

با تاکید گفت. با رویکرد سازمان برنامه و بودجه، ما معتقدیم صرف وجود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه برای کشتن آقای رئیسی کافی است. هیچ کدام از آنها سودی نبردند، بنابراین هیچ تفاوتی بین آنها دو دولت در این زمینه وجود ندارد.

  10 مورد از مضرترین غذاها برای فشار خون بالا

سیل در سیستان و بلوچستان خسارات زیادی نداشت

به گفته وی، در حال حاضر بیشترین بارندگی در شهرستان های سرباز، دشتیاری و کزندخان و شهرستان های چابهار، کنارک و ساحلی است. من با فرمانداران هر 6 شهرستان صحبت کرده ام و تاکنون خسارت عمده ای وارد نشده است.


نماینده چابهار می گوید: وی ضمن تشکر از تغییر رویکرد وزارت نیرو در حوزه آبرسانی می گوید: در گذشته مشکل ما این بود که رودخانه های کاجو و باهو را داریم اما آبرسانی نداریم. شبکه و مردم از آب محروم هستند، توزیع و انتقال آب برای این روستاها درست شده است، همچنین قابل تقدیر است که امسال قطعی برق نداشته ایم، اما هنوز در کنترل آب های سطحی و ایجاد حفاظتی چندان موفق نیستیم. سدهای روی رودخانه های فصلی

2022-07-27 06:42:10

دیدگاهتان را بنویسید