همیشه خسته؛ این 7 غذا را بخورید!

420679 895 خبر مرکزی

حتی سرسخت ترین ما ممکن است در زمستان کمی احساس خستگی کنیم، بنابراین اگر سطح انرژی شما نیاز به افزایش دارد، در اینجا چند نکته تغذیه ای وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

خوردن برخی غذاها می تواند به کاهش خستگی روزانه کمک کند:

کربوهیدرات های قدیمی: انواع کربوهیدرات هایی که می خورید تأثیر مستقیمی بر سطح قند خون و بنابراین احساس انرژی شما دارند. غذاهای با شاخص گلیسمی بالا (GI) هجوم سریع انرژی تولید می کنند، در حالی که غذاهای با شاخص گلیسمی پایین انرژی طولانی تری تولید می کنند.

برای به حداکثر رساندن سطح انرژی جسمی و ذهنی خود، می توانید کربوهیدرات هایی با GI پایین تر انتخاب کنید، این غذاها همچنین حاوی فیبر و آنتی اکسیدان های بالاتری مانند لوبیا، نخود و عدس، جو و نان غلات کامل هستند.

وعده های غذایی را از دست ندهید: سرویس بهداشت ملی (NHS) توصیه می کند که به طور منظم غذا بخورید، به عنوان مثال. سه وعده غذایی در روز و در صورت لزوم یک وعده صبحانه برای حفظ سطح انرژی به طور یکنواخت.

اگر نگران افزایش وزن هستید، سعی کنید از قانون 400-600-600 پیروی کنید، که فرض می کند شما تقریباً 400 کالری برای صبحانه، 600 کالری برای ناهار و 600 کالری برای شام دارید و فضایی را برای حداکثر دو نفر 200 کالری سالم بگذارید. میان وعده های کالری . .

تمام میوه ها و سبزیجات را بخورید: پر کردن یک سوم بشقاب با میوه ها و سبزیجات یک قانون خوب است، قدرت میوه ها و سبزیجات را برای افزایش نشاط دست کم نگیرید. آنها با فراهم کردن طیف وسیعی از ویتامین ها، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی که سلامت را ارتقا می دهند، سطوح انرژی بالاتر را تسهیل می کنند.

  قیمت طلای جهانی امروز 1400/09/22 است

انواع غذاهای غنی از ویتامین C: ویتامین C از چند جهت ضد خستگی است. این ویتامین به بهبود جذب آهن کمک می کند، از افراد در برابر کم خونی محافظت می کند و در آزادسازی طبیعی انرژی نقش دارد و به حفظ سلامت سیستم ایمنی کمک می کند، بنابراین کمتر قربانی بیماری های فصلی می شوید. شما می توانید سطح ویتامین C را دریافت کنید. بدن خود را با فلفل افزایش دهید، فقط نصف فلفل قرمز یا سبز تمام نیاز روزانه 80 میلی گرمی شما را تامین می کند.

با کافئین چرت بزنید: اگر بتوانید بعد از ظهر به مدت 20 دقیقه بخوابید، سود زیادی خواهید برد. یک مطالعه کوچک نشان می دهد که چرت زدن با کافئین می تواند تفاوت زیادی در ذهن شما ایجاد کند، باعث می شود بعد از ظهر احساس بی حوصلگی کنید و به شما کمک می کند تا دیروقت بیدار بمانید. شب ها سرزنده تر باشید.

برای چرت زدن با کافئین، قبل از بستن چشمان خود به مدت 20 دقیقه قهوه غلیظ بنوشید. وقتی از خواب بیدار می شوید، کافئین وارد عمل می شود و احساس شادابی بیشتری می کنید.

لوبیای پخته حاوی کربوهیدرات های GI پایین برای ایجاد انرژی پایدار است. این وعده از لوبیا همچنین یک پنجم نیاز روزانه شما به آهن را تامین می کند و با خستگی مقابله می کند و یک ششم نیاز روزانه شما به منیزیم، ماده معدنی مهم برای انرژی را تامین می کند.

من آب می نوشم: به گفته NHS، خستگی یکی از علائم کم آبی بدن است. پس حتما شش تا هشت لیوان مایعات در روز بنوشید. بیشتر نوشیدنی ها (به جز نوشیدنی های الکلی و شیرین) مایعات قابل قبولی هستند، اما آب بهترین گزینه است.

  پخت ماکارونی با معطرترین ادویه ها، طعمی منحصر به فرد و متفاوت

منبع: Health Line

دیدگاهتان را بنویسید